Państwo Mirosława i Bronisław Stań ze Skórzewa obchodzili niedawno Diamentowe Gody. 28 grudnia 2021 r. Jubilatów odwiedzili przedstawiciele Samorządu Gminy - wspólnie przeżyte 60 lat to okazja do złożenia życzeń, wręczenia kwiatów i kosza upominkowego.

Państwo Stań przeprowadzili się z Poznania do Skórzewa 21 lat temu. Pani Mirosława, mieszkając jeszcze w Poznaniu uczęszczała na zajęcia, które oferował jej Uniwersytet III Wieku. Pan Bronisław, chciałby żeby w ich miejscowości istniała filia Uniwersytetu III Wieku, dom kultury czy choćby świetlica wiejska z której chętnie by z żoną korzystał.

Pełna energii rencistka, widzi potrzebę integracji samotnych Seniorów ze Skórzewa. Marzy jej się „Dom Integracji Senioralnej”, w którym emeryci i renciści 60 plus, będą mogli aktywnie spędzać czas np. na kreatywnych warsztatach manualnych, nauce tańca czy na wycieczkach krajoznawczych.

Pani Mirosława za pośrednictwem otrzymanego w prezencie od córek laptopa, którego obsługi uczyła się sama, uaktywniła się na portalach społecznościowych, codziennie czyta wiadomości z kraju i ze świata, „wie co w trawie piszczy”.

Państwo Stań wychowali 2 córki, doczekali się 4 wnuków. Mimo „zaawansowanego wieku” cały czas są aktywni towarzysko, młodzi duchem i nade wszystko cenią sobie kontakt z ludźmi.

Mamy nadzieję, że marzenia Jubilatów niebawem się spełnią.

Jubilatom – Mirosławie i Bronisławowi, z okazji Diamentowych Godów życzymy dużo zdrowia, spełnienia marzeń oraz jak najwięcej powodów do radości.

BS fot. BS

 

 

Diamentowe Gody Państwo Stań