65-lecie pożycia małżeńskiego obchodzili niedawno Państwo Marta i Zygmunt Kostrzewscy z Dąbrówki. Z tej okazji Jubilatów odwiedzili przedstawiciele samorządu, wręczając im list gratulacyjny, kosz upominkowy i bukiet kwiatów.

Państwo Kostrzewscy osiedlili się w Dąbrówce 10 lat temu. Do Gminy Dopiewo przyjechali z Poznania, gdzie mieszkali najdłużej – 30 lat. Wcześniej często zmieniali miejsca zamieszkania, ze względu na charakter pracy Pana Zygmunta.

Państwo Kostrzewscy mają po 86 lat, pobrali się 24 listopada 1956 r. Podczas naszej wizyty  On był bardziej rozmowny, Ona milcząco kontrolowała, czy wszystko, o czym mówi małżonek się zgadza, przytakując i od czasu do czasu uzupełniając jego wypowiedź. Poznali się w Krzesinach na potańcówce. Stamtąd pochodzi Pani Marta. Pan Zygmunt przyjechał  do Krzesin z Tomaszowa Lubelskiego. Pani Marta karierę zawodową rozwijała w Centralnym Ośrodku Doskonalenia Kadr Rolniczych. Pan Zygmunt, jak nietrudno się domyślić, był w młodości pilotem, zawodowym żołnierzem. Latał na migach do momentu wypadku, w którym omal nie stracił życia. Katapultował się ze spadającego samolotu, uszkodzonego podczas zderzenia z innym samolotem wojskowym. Po długiej rekonwalescencji do latania nie wrócił. Skończył prawo, jako wojskowy i zasiadał w komisjach ds. badania wojskowych katastrof lotniczych. Dziś jest emerytowanym podpułkownikiem, który po skończonej służbie realizował się w pszczelarstwie, produkował też preparaty o właściwościach leczniczych z substancji wytwarzanych przez te latające owady. Obecnie pszczelarski interes prowadzi córka Jubilatów, którym z okazji wyjątkowego jubileuszu życzymy kolejnych wspólnych lat w zdrowiu i miłości.

AM, fot. A. Mendrala