150 zawodników wzięło udział w piątym jubileuszowym Cross Duathlonie Żarnowiec, który obył się w ostatnią sobotę października. Rywalizowały ze sobą zawodnicy łączący bieg z jazdą na rowerze (osobno panie i panowie), jak również sztafety, w których role były podzielone.

Nieoficjalne wyniki: najlepszą zawodniczką została Agnieszka Napierała z Rokietnicy, najlepszym zawodnikiem został Mateusz Gajewski z Poznania. Najlepszym wśród mieszkańców gminy Dopiewo, został Michał Błajet. Oprócz indywidualnych startów w zawodach można było wystartować w sztafecie, których na linii startu pojawiło się 26 – najszybszą okazał się duet pn. „Szookrower&AKB Team”

Pierwsza edycja Cross Duathlonu Żarnowiec  odbyła się w 2015 roku malownicza trasa przebiega przez teren dwóch sąsiadujących ze sobą wielkopolskich gmin - Dopiewa i Stęszewa. Składa się prawdopodobnie z największych przewyższeń w gminie, gdzie można się porządnie zmęczyć. Spore zróżnicowanie pod względem technicznym znajdują się szczególnie na trasie rowerowej. Dystans skąłda się z ok. 3 km biegu + ok. 16 km roweru + ok. 4,5 km biegu.