Hala Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie w sobotę stała się areną sportowych zmagań osób niepełnosprawnych w XIX Powiatowym Turnieju BOCCI, w którym udział wzięło 11 zespołów z powiatu Poznańskiego.

Turniej rozpoczął się od oficjalnego otwarcia przez Małgorzatę Wzgardę – Sekretarz Gminy Dopiewo i Bogdana Maćkowiaka - Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „PROMYK”, następnie podniesiono flagę olimpijską oraz przeprowadzono sztafetę przekazywania ognia w celu zapalenia olimpijskiego znicza przy oprawie muzycznej Orkiestry Dętej Gminy Dopiewo. Uroczystość otwarcia zakończył przemarsz wszystkich przybyłych drużyn.

Podium po całodniowej rywalizacji wyglądało następująco:

  • I miejsce zajęło Stowarzyszenie „DLA CIEBIE” WTZ w Pobiedziskach
  • II miejsce zajęła NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA „ZAWSZE RAZEM” w Poznaniu
  • III miejsce Warsztaty Terapii Zajęciowej „PROMYK ” w Konarzewie

Bocci - to pochodząca z Włoch gra przypominająca angielską grę w kule (lawn bowls). Do rozgrywania zawodów w ramach tej dyscypliny używane są kule w czerwonym i zielonym kolorze. Rywalizujący ze sobą zawodnicy mogą startować w konkurencji singiel, debel lub w zespołach czteroosobowych. Głównym założeniem tej dyscypliny jest dążenie przez zawodników przeciwnych drużyn do potoczenia kuli tak, by znalazła się jak najbliżej tzw. palliny. Jest to biała kulka, którą wprowadza się do gry na początku meczu.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „PROMYK”.

M. Juskowiak fot MJ