Spółka energetyczna G.EN Gaz Energia wprowadziła drastyczne podwyżki cen gazu – 170 procent wyższe ceny. W niektórych gminach – między innymi w gminie Tarnowo Podgórne te podwyżki dotyczą większości mieszkańców, dlatego wójt tej gminy Tadeusz Czajka zorganizował zjazd samorządowców reprezentujących mieszkańców poszkodowanych przez drastyczne podwyżki cen Gazu, na którym wraz z przedstawicielem spółki G.EN Gaz Energia i posłami Platformy Obywatelskiej Waldym Dzikowskim i Jakubem Rutnickim ten problem był omawiany. W tym ważnym spotkaniu uczestniczył również Wójt Gminy Dopiewo Paweł Przepióra reprezentujący tam interesy ponad setki mieszkańców naszej gminy, których drastyczne zmiany opłat także dotyczą.

Jako samorządowcy jesteśmy zdeterminowani w walce o znaczące obniżenie ceny gazu oferowanej przez G.EN Gaz. W trakcie spotkania powołaliśmy Ogólnopolski Komitet Protestacyjny przeciwko drastycznym podwyżkom cen gazu, bo nie godzimy się na to, by mieszkańcy obsługiwani przez tą spółkę płacili za gaz dwukrotnie więcej niż do tej pory – powiedział Wójt Paweł Przepióra

Samorządowcy podpisali pisma zobowiązujące do zajęcia się sprawą skierowane do Ministra Klimatu i Środowiska, Ministra Aktywów Państwowych, Urzędu Regulacji Energetyki oraz do UOKiK.

Obecni na spotkaniu parlamentarzyście zobowiązali się, że sprawę przedstawią na sejmowej Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych.