W sobotni wieczór w hali GOSiR Dopiewo odbył się Retro Festiwal 2021 w stylu lat 20-tych i 30-tych, który zorganizowała Fundacja Pro Bike & Dance.

W wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy gminy Dopiewo, ościennych gmin Tarnowo Podgórne i Komorniki, Poznania, Wałcza oraz Dolnego Śląska.

Główny punktem imprezy był występ zespołu Gentle Swing, który wykonał największe przeboje Hanki Ordonówny, Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga i Aleksandra Żabczyńskiego w swingujących aranżacjach. Zgromadzona publiczność dobrze się bawiła śpiewając wraz z zespołem dobrze znane wszystkim piosenki. Niektórzy również tańczyli.

Koncertowi zespołu Gentle Swing towarzyszyła wystawa zabytkowych rowerów z lat 20-tych i 30-tych firm polskich, niemieckich i francuskich takich kultowych marek jak Adam Kamiński z Warszawy, Opel, Automoto.

Zgromadzona publiczność mogła również podziwiać wyścigowego Mercedesa Benz SSK Bj. z 1928 r. o szerokości 1,7 m, długości 5 m i wadze zaledwie 1.200 kg, własność kolekcjonera z gminy Tarnowo Podgórne.

Na Retro Festiwal 2021 ze stoiskiem była firma Oktopus z Leszna znany producent retro nakryć głowy dla pań i panów. Wiele osób konsultowało z właścicielką, Panią Barbarą Miedzińską-Cienki wybór kapelusza do swoich przyszłych retro stylizacji.

Stanowisko miała również Metropolia Poznań informująca o swoich projektach społecznych.

Osoby przybyłe na Retro Festiwal 2021 oglądały wystawę golfa tradycyjnego, sportu, który jest uprawiany od prawie 600 lat.

Na bardzo wysokim poziomie był Konkurs Retro Elegancji w którym w kategorii Dama zwyciężyła pani Katarzyna Downarowicz z Kostrzyna n. Odrą, a drugie miejsce zajęła pani Marta Kuriata z Samborowa w woj. dolnośląskim. Ponieważ obie panie od bardzo dawna zajmują się tematyką retro, tym bardziej cieszy, że na podium znalazła się mieszkanka Dopiewa, Pani Teresa Kubalik.

W kategorii Gentelman zwyciężyli ex aequo panowie Karol Książek i Sławek Sawrycz ze Szklarskiej Poręby.

Kto nie był w sobotni wieczór na Retro Festiwal 2021 w hali GOSiR Dopiewo niech żałuje.    

Retro Festiwal 2021 był dofinansowany ze środków publicznych gminy Dopiewo.

Więcej zdjęć /fot. arch. Fundacja Pro Bike & Dance - TUTAJ