W Światowy Dzień Orderu Uśmiechu Szkołę Podstawową w Dąbrówce odwiedził wyjątkowy sportowiec - Marian Woronin, który przyjął zaproszenie nauczycieli wychowania fizycznego, w ramach innowacji pedagogicznej „Lekkoatletyka – królowa sportu”.

Marian Woronin to wicemistrz Olimpijski, mistrz Europy, wielokrotny mistrz Polski w sprincie. Jego rekord Polski w biegu na 100 metrów pozostaje najlepszy od blisko czterdziestu lat! To również prezes Fundacji Polskiej Lekkiej Atletyki oraz Kawaler Orderu Uśmiechu - którzy są partnerami szkoły w Dąbrówce.

Podczas spotkania uczniowie szkoły mogli poznać wiele ciekawych przygód z kariery Mariana Woronina, posłuchać jakie trudności napotyka sportowiec w czasie swojej kariery oraz jak sport kształtuje charakter człowieka i jak bardzo pomaga nam być zdrowym i sprawnym człowiekiem.

Podczas spotkania uczniowie skorzystać mogli ze startu z bloków pod czujnym okiem mistrza, projekcja filmów ze słynnym rekordowym biegiem na 100 metrów podczas memoriału Janusza Kusocińskiego w Warszawie i panel dyskusyjny. Marian Woronin to również inicjator czwartków lekkoatletycznych, które już w tym roku odbędą się w  Szkole Podstawowej w Dąbrówce, a najlepsi zawodnicy w czerwcu wystąpią w ogólnopolskim finale w Łodzi.

Nauczyciele wychowania fizycznego w Dąbrówce zapewniają, ze wkrótce odbędą się kolejne tego typu spotkania.

Ł. Berczyński