Staw w Więckowicach wzbogacił się o fontannę multimedialną, która zakupiona została w ramach realizacji projektu pn. „Staw w Więckowicach fontanną zachwyca – dostawa i montaż fontanny multimedialnej” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach XI edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

Jest to kolejna fontanna, która pojawiła się na terenie Gminy Dopiewo. Wcześniej tego typu urządzenia zamontowane zostały na stawie w Dopiewie, Konarzewie i Palędziu, poprawiając estetykę poszczególnych miejscowości. Zmieniające się co minutę sekwencje strumieni wodnych w połączeniu z różnobarwnym podświetleniem tworzą efektowne obrazy wodne zwiększające atrakcyjność terenu wokół stawu. Fontanna, poza funkcją dekoracyjną, ma również zapewnić odpowiednie napowietrzenie wody i poprawić jej cyrkulację, co jest istotne z uwagi na znajdujące się w stawie ryby.

Wartość inwestycji wyniosła ponad 63 tys. zł, z czego ponad 45 tys. stanowią środki pozyskane w ramach Programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”.

Logotyp Odnowa Wsi 2020+

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”.

Milena Wolna
fot. Michał Juskowiak