Samorządowa Drużyna Gminy Dopiewo wygrała I Memoriał Piotra Koperskiego - Turniej Piłki Nożnej Samorządowców, który odbył się 11 września br. na płycie boiska przy szkole podstawowej nr 2 w Suchym Lesie.

Marek Woroch, zdobywca 13 bramek dla samorządowej drużyny piłkarskiej Gminy Dopiewo został Najlepszym Strzelcem I Memoriału PK.

Głównym założeniem Memoriału Piotra Koperskiego było upamiętnienie zasłużonego działacza, radnego gminy Suchy Las, rywalizacja i współzawodnictwo fair play oraz integracja środowisk samorządowych.

Rozgrywki prowadzone były się w systemie grupowym. W wyniku wstępnego losowania wyłoniono dwie grupy. Zwycięzcy obu grup grali o pierwsze miejsce i puchar. Każda drużyna składała się z 6 zawodników: 5 piłkarzy i 1 bramkarza. W turnieju udział wzięło 9 drużyn reprezentujących: Gminę Suchy Las, Gminę Rokietnica, Gminę Dopiewo oraz drużyna Policji i drużyna Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego im. J.J. Śniadeckich z Poznania.

Klasyfikacja końcowa, podium I Memoriału Piotra Koperskiego:

  • Gmina Dopiewo – I miejsce
  • Gmina Suchy Las – II miejsce
  • Policja – III miejsce

Bardzo przyjazna i zarazem rodzinna atmosfera przyczyniła się do udziału w rozgrywkach dzieci samorządowców. Najmłodszym zawodnikiem był - trzynastoletni Kacper Chwiłkowski z Dopiewa. Młodzi sportowcy wykazali się hartem, energią i determinacją w grze.

Puchary i atrakcyjne nagrody wręczyli zawodnikom Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera, Przewodnicząca Rady Gminy Suchy Las Anna Ankiewicz oraz synowie śp. Radnego Gminy Piotra Koperskiego.

Założenia Memoriału zostały spełnione. Na wysokim poziomie odbyła się rywalizacja i współzawodnictwo fair play. Organizatorzy zapowiedzieli kolejną edycję Memoriału Piotra Koperskiego już za rok.

BS/Paweł Szmania/Fot.Przemysław Miler

Więcej zdjęć - tutaj