Po raz pierwszy od roku na placu w Dopiewie znów koncertowały gwiazdy. Samorząd gminny zaprosił mieszkańców i gości gminy Dopiewo na „Pożegnanie Wakacji” 4 września.

Wójt Gminy Dopiewo – Paweł Przepióra pozdrowił ze sceny uczestników pleneru, wyrażając zadowolenie z tego, że udało się zorganizować w gminie plener, mimo konieczności spełnienia zaleceń sanitarnych.

W finale „Pożegnania Wakacji” przed publicznością pojawił się Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, prezentując kilkanaście piosenek z bogatego dorobku. Wśród nich nie zabrakło takich przebojów, jak „Cisza”, „Martwe morze”  czy „Znowu w życiu mi nie wyszło”. To było solidne rockowe granie.  Legendzie polskiej muzyki kilkakrotnie udało się włączać uczestników do śpiewu.

Przed „Mistrzami” wystąpiła znana ze szlagieru „Przyjdzie taki dzień” Kasia Popowska. Wokalistka zaśpiewała wpadające w ucho nastrojowe piosenki z trzeciej płyty „Toast”. Wcześniej tancerki z Grupy Incanto kusiły sambą, kankanem, musicalowym „Nine” i tańcem brzucha. Akrobaci z kolei zabrali widzów do cyrku. Wydarzenie rozpoczął Happy Jazz Band - poznański big band złożony z kilkunastu muzyków i duetu wokalnego w składzie Jagoda Różycka i Sebastian Stieler, udowadniając że standardy są nieśmiertelne.

Podczas wydarzenia można było się spisać w ramach Spisu Powszechnego z pomocą urzędnika przy specjalnie przygotowanym stoisku, dowiedzieć się m.in., o możliwości zaszczepienia się w punkcie szczepień w Konarzewie, o obowiązku zadeklarowania źródła ciepła domu, o Dopiewskim Budżecie Obywatelskim i kampanii „Bądź GIT z PIT!”.

Pogodny sobotni wieczór podsumowany został laserowym show nad placem, jakiego jeszcze w Dopiewie nie było.

„Pożegnanie Wakacji” zastąpiło w tym epidemicznym roku odbywające się z reguły w czerwcu „Dni Gminy Dopiewo” i rozrywkową część „Gminnych Dożynek”, które od lat mają miejsce w pierwszą niedzielę września. W tym roku ponownie ograniczono je do mszy św. dziękczynnej w kościele parafialnym, po której mieszkańcy mogli wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej Gminy Dopiewo na terenie przykościelnym. Uroczysty charakter mszy podkreśliła obecność samorządowców i pocztów sztandarowych, wniesienie przez przedstawicieli wsi wieńca dożynkowego, koszy z chlebem, warzywami i owocami z tegorocznych żniw i zbiorów.

Adam Mendrala

Fot. Urząd Gminy Dopiewo /Beata Spychała, Milena Wolna, Michał Juskowiak, A. Mendrala

Film: Transmisje Media dla Gminy Dopiewo