W sobotę 4 września 2021 r. na placu gminnym odbędzie się wyjątkowy koncert „Pożegnanie Wakacji”. Wystąpią m.in.: Krzysztof Cugowski, Kasia Popowska i Happy Jazz Band. Ale to nie wszystkie atrakcje pierwszej wrześniowej soboty. Będą pokazy taneczne, akrobatyczne i laserowe. 

Aby móc wziąć udział w pełni w wydarzeniu, warto być zaszczepionym. Dokument potwierdzający będzie trzeba mieć ze sobą (z QR kodem). Limit odnoszący się do liczby uczestników niezaszczepionych lub odmawiających potwierdzenia faktu szczepienia wynosi tyko 250 osób.

Krzysztof Cugowski to legenda polskiego rocka, artysta obdarzony niepowtarzalnym głosem i wyjątkową charyzmą. Ponad 50 lat spędził na scenie, ma na swoim koncie mnóstwo płyt, przebojów i trofeów muzycznych. Był współzałożycielem Budki Suflera w 1969 r. i jednym ze współautorów jej sukcesów.  W latach 2015 – 2018 występował z synami Piotrem i Wojciechem w projekcie „Cugowscy”. Wziął też udział w innym projekcie „Dwa Żywioły” ze światowej sławy sopranistką Aleksandrą Kurzak. Od 2017 r. koncertuje z Zespołem Mistrzów, złożonym z wybitnych instrumentalistów - to: Jacek Królik (gitara), Cezary Konrad (perkusja), Robert Kubiszyn (gitara basowa), Tomasz Kałwak (instrumenty klawiszowe). Współpraca zaowocowała już ponad setką niezwykłych koncertów i wyjątkowym jubileuszowym albumem „50/70 Moje najważniejsze”, wydanym w 2020 r., na którym znalazły się największe hity  Krzysztofa Cugowskiego. Na scenie w Dopiewie będzie równie przebojowo. Podczas koncertów tej niezwykłej grupy publiczność może liczyć na pasjonującą podróż przez pięć dekad, pełną niezapomnianych piosenek w nowych, ciekawych aranżacjach, okraszonych najwyższej klasy rockowymi dźwiękami.

Kasia Popowska nagrała dotychczas 3 płyty. Ostatnia ukazała się w końcu ubiegłego roku. Jest jedną z polskich prekursorek internetowego „my singing”. Śpiewa przez ponad połowę swojego 30-letniego życia. Największą popularność przyniosły jej takie utwory jak: „Przyjdzie taki dzień”, „Nie pytaj mnie”, „Lecę tam”, „Graj” czy „Powiedz gdzie”. Śpiewa i gran na gitarze w swoim zespole, ale także komponuje i pisze teksty. Obdarzona jest ciepłym głosem. Warto z nią pożegnać wakacje w Dopiewie –  z pewnością będzie pogodnie i  melodyjnie.

Happy Jazz Band - to big band z Poznania, który sięga po światowy repertuar swingowy - od Armstronga i Franka Sinatry po nowoczesne kompozycje. Doskonale czują się także w polskich szlagierach lat 20-tych, 30-tych. Zespół złożony jest z kilkunastu zawodowych muzyków, pasjonatów gatunku. Grają muzyczne standardy i gwarantują wysoki standard. O wokalne dopełnienie ich koncertu w Dopiewie zadbają Jagoda Różycka i Sebastian Stieler.

Adam Mendrala

Zdjęcia: Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - fot. Jacek Poremba; Kasia Popowska - fot. Adam Słowikowski

Plakat Pożegnania Wakacji - graf. Michał Juskowiak

Plakat wydarzenia Pożegnanie Wakacji

 

 

Data wydarzenia: 
2021-09-04 Od 15:30 do 23:00