W niedzielę 1 sierpnia Fundacja Pro Bike & Dance zaprasza turystów rowerowych z terenu gminy Dopiewo na Rajd rowerowy do pałacu w Jankowicach, który w 2019 r. uzyskał Certyfikat Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego.

  • Start o godz. 9:00 spod sklepu spożywczego Delikatesy Centrum przy rondzie w Konarzewie.

Trasa: Konarzewo – Dopiewo - Owocowa plaża w Zborowie (wjazd na Pierścień rowerowy wokół Poznania) – Więckowice (obejrzenie z zewnątrz dworu z końca XVIII w. oraz zwiedzenie kaplicy NMP Przedziwnej z 1892 r. - Jankowice (zwiedzanie pałacu i parku), obiad w Motylarnia Cafe w Jankowicach – Ceradz Kościelny (kaplica Engeströmów) - Konarzewo.

Pałac w Jankowicach w obecnej formie został zbudowany po r. 1803 przez Larsa Engeströma, posła szwedzkiego w Warszawie i Berlinie, w dobrach należących do jego żony Rozalii Chłapowskiej.

W 1912 r. pałac został rozbudowany przez architekta Rogera Sławskiego na zlecenie ówczesnego właściciela Stefana Kwileckiego.

Pałac otacza park w stylu angielskim o powierzchni 18,5 ha. Jego główną atrakcją jest rzeka Sama oraz staw z 4 wyspami. Niektóre z parkowych drzew – jak np. lipy mają ponad 400 lat.

  • Odpłatność za udział w rajdzie do Jankowic wynosi 30,00 zł.
  • Zgłoszenia na rajd przyjmujemy pod adresem e-mail: iwona.cerba@rower-power.pl.
  • W rajdzie może uczestniczyć 15 osób.
  • Rajd jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 14 roku życia pod opieką osoby dorosłej.
  • Rajd jest dofinansowany ze środków gminy Dopiewo.

Więcej o rajdzie do pałacu w Jankowicach w wydarzeniu - TUTAJ

Rajd współfinansowany ze środków publicznych gminy Dopiewo.

Pałac Jankowice - elewacja frontowa