Czwarty wakacyjny weekend przed nami. Tym razem w gminie odbędzie się kino na leżakach, koncerty czy IV Powiatowy Zlot Zabytkowych Pojazdów Dostawczych oraz Motocykli PRL. Nie zabraknie też kolejnej odsłony Owocowego Chillout u w Zborowie.

PIĄTEK: Koncert na początek i kino na koniec

Weekendowy przegląd wydarzeń, zaczynamy w piątek od koncertu zespołu Drum Work w Dąbrówce - to grupa profesjonalnych multiperkusistów, którzy na swoim koncie mają współpracę z gwiazdami estrady oraz niezliczone koncerty w całej Polsce oraz Niemczech, Estonii, Holandii, Szwecji, Hiszpanii i Maroko. Instrumenty, których Drum Work używa, pochodzą z Afryki Zachodniej, Kuby i Brazylii co gwarantuje niesamowitą moc i bogactwo brzmieniowe.

Koncert odbędzie się 16 lipca w piątek godzina 19.00 w El Pueblo w Dąbrówce przy ul Parkowej 3/9 (Teren RSP Dąbrówka), Wstęp Wolny. Wydarzenie organizowane w ramach projektu pn. „Muzyczne Lato” realizowanego przez Fundację SOLARTE, finansowany ze środków publicznych Gminy Dopiewo.

Późnym wieczorem wraz z Gminną Biblioteką Publiczną i Centrum Kultury zapraszamy do Skórzewskiego parku przy ul. Poznańskiej (obok Agrofirmy) na projekcje filmu pt. „Najlepsze Lata” (2018r) – to komedio-dramat opowiada o historii Trzynastoletniego Steva, który spędza wakacje na uciekaniu od problemów domowych i jeżdżeniu na deskorolce ze starszymi kolegami, którzy zapoznają go z nowym życiem.
Projekcja rozpocznie się o godzinie 21.30, Wstęp Wolny.

SOBOTA: Dla miłośników motoryzacji

Jak co weekend zachęcamy do odwiedzenia Owocowej Plazy w Zborowie, gdzie znajduje się strzeżone kąpielisko, wodny plac zabaw czy inna infrastruktura sportowa. Tym razem zapraszamy również miłośników motoryzacji i historii. Bowiem od piątku plaża zamieni się w wystawę zabytkowych samochodów dostawczych i motocykli PRL. Będzie to już IV powiatowy zlot tego typu. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Starych Samochodów i Motocykli „Mikrus”, zlot współfinansowany ze środków publicznych Gminy Dopiewo, Wstęp Wolny.

NIEDZIELA: Chillout z owocami w tle

Stałym wydarzeniem podczas tegorocznych wakacji stały się koncerty na Owocowej Plaży w Zborowie. Tym razem plażowiczom czas umilać będzie zespół R.B Radkowski. Początek koncertu godzina 17.00, ,Wstęp Wolny. Koncerty odbywają się w ramach projektu pn „Owocowy Chillout – koncerty” realizowanego przez fundację Flow Art i finansowany ze środków publicznych Gminy Dopiewo.

Wakacje nie tylko w weekend

Zachęcamy także do spędzenia czasu w Parku Wakespot w Dąbrowie, gdzie prowadzone są szkolenia wakeboardowe indywidualne i grupowe. Skórzewskim dwupoziomowym torze gokartowym – E1GOKART Poznań. Na aktywnych czeka 10-kilometrowa trasa biegowa w lasach zakrzewsko – palędzkich (początek: Dąbrówka - las od ul. Parkowej. Nie tylko w wakacyjne soboty na krótszym jej odcinku odbywają się 5-kilometrowe biegi parkrun Dąbrówka. Warta uwagi jest także Owocowa Plaża w Zborowie z nowym wodnym placem zabaw. Dla miłośników przyrody polecamy okolice Bagna Trzcielińskiego na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego czy źródełko Żarnowiec na pograniczu Gmin: Stęszew i Dopiewo, z kompleksem rekreacyjnym nad rzeką Samicą.

Aktualny harmonogram wydarzeń, aktualizowany na bieżąco znajduje się TUTAJ

MJ