Wakacje trwają 68 dni, sprawdź jakie wydarzenia odbędą się na terenie Gminy Dopiewo. Spędź ten czas aktywnie. Wszystkie atrakcje przygotowały gminne instytucje, organizacje pozarządowe, szkoły czy przedsiębiorstwa. Pamiętajcie, że wydarzenia organizowane będą przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego obowiązujących w danym czasie.

Harmonogram wszystkich wydarzeń do pobrania PDF icon wakacje_2021(harmonogram aktualizowany na bieżąco)

  • Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Dopiewie przygotowała m.in. projekcje filmowe pod chmurką w Dąbrówce, Konarzewie czy Skórzewie (seanse kina plenerowego). Organizuje również: warsztaty z wikliniarstwa, eksperymenty z wirtualną rzeczywistością, dmuchańce na placu w Dopiewie, spotkanie z podróżnikiem i popularyzatorem astronomii, spektakle teatralne i wiele innych atrakcji. Co ważne, z większości tych wydarzeń można skorzystać bezpłatnie. Szczegóły znajdziesz na stronie bibldop.pl i w harmonogramie powyżej.
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie tradycyjnie zaprasza na „Zborowo na Sportowo” - to dwa turnieje siatkówki na plaży, które obędą się na boisku „Owocowej Plaży” w Zborowie. Pierwszy turniej odbędzie się 11 lipca, kolejna edycja niecały miesiąc później - 8 sierpnia. Informacja o zapisach dostępna na stronie gosir.dopiewo.pl .
  • GOSiR wspólnie z organizacjami pozarządowymi zaprasza również na Owocowy Chillout na plaży w Zborowie. To 5 koncertów i 2 projekcie filmowe. Zagrają m.in. Soundlovers, Stieler, R.B. Radkowski czy Dixie Company. Filmy, które przygotowali organizatorzy to: „Rejs” 1970r i „Green Book” 2018r.  Szczegółowy program znajdziecie na wydarzeniu oraz w naszym harmonogramie.
  • Fundacja SolArte zaprasza z kolei na Kulturalne Lato w Dąbrówce, czyli bezpłatne zajęcia w piątki - m.in. na: rodzinne warsztaty ekologiczne, kurs salsy kubańskiej, makramowe sploty, magiczne sztuczki oraz kurs bachaty dominikańckiej. Fundacja zaprasza również na półkolonie dla dzieci „żywiołowe lato”. Szczegóły na stronie fundacji i w gminnym harmonogramie.
  • Sekcja kulturalno - teatralna Stowarzyszenie KS Korona Zakrzewo zaprasza na Wakacyjne Warsztaty Mistrzów Życia dla mieszkańców w wieku 7-15 lat, 5 tygodni.  Tu poznasz: szczegóły.
  • Miłośników dwóch kółek na VIII rajd rowerowy „Pędziwiatr wiosenny” (pędzony z powodów epidemicznych latem) zaprasza Koło PTTK Pędziwiatr. Odbędzie się on 3 lipca, na 4 różnych trasach: dwóch rowerowych, pieszej i dowolnej. Tu poznasz:szczegóły dotyczące tego rajdu. Przy okazji rekomendujemy indywidualne zwiedzianie Gminy Dopiewo jednośladem - podczas wycieczek jej szlakami rowerowymi - szczegóły i zdjęcia z trasy znajdziesz na https://szlaki.dopiewo.pl/

Zachęcamy także do spędzenia czasu w Parku Wakespot w Dąbrowie, gdzie prowadzone są szkolenia wakeboardowe indywidualne i grupowe. Skórzewskim dwupoziomowym torze gokartowym – E1GOKART Poznań. Na aktywnych czeka 10-kilometrowa trasa biegowa w lasach zakrzewsko – palędzkich (początek: Dąbrówka - las od ul. Parkowej. Nie tylko w wakacyjne soboty na  krótszym jej odcinku odbywają się 5-kilometrowe biegi parkrun Dąbrówka. Warta uwagi jest także Owocowa Plaża w Zborowie z nowym wodnym placem zabaw. Dla miłośników przyrody polecamy okolice Bagna Trzcielińskiego na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego czy źródełko Żarnowiec na pograniczu Gmin: Stęszew i Dopiewo, z kompleksem rekreacyjnym nad rzeką Samicą.

Aktywne wakacyjnie są nasze placówki oświatowe. W Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Dopiewo, tradycyjnie prowadzone są półkolonie - z bogatą ofertą na pierwsze tygodnie wakacji. Sszczegóły znajdują się na stronach internetowych placówek, których wykaz znajduje się TUTAJ

Harmonogram wydarzeń, będzie na bieżąco aktualizowany. Jeśli organizujesz otwarte wydarzenia dla mieszkańców, napisz do nas: e-mail: michal.juskowiak@dopiewo.pl w celu uzupełnienia oferty dla mieszkańców Gminy Dopiewo.

MJ

Owocowa Plaża w Zborowie