W piątkowe popołudnie (11.06.2021) na Pumptracku w Dąbrówce odbyły się warsztaty z bezpiecznej jazdy, które poprowadził Bartosz Giemza – wielokrotny Mistrz Polski i instruktor jazdy na muldach. W warsztatach udział wzięli amatorzy jazdy na lokalnym torze, a najmłodszy miał zaledwie 3 lata!

Specjalny gość przedstawił zasady i tajniki jazdy, następnie każdy uczestnik otrzymał w praktyce indywidualne wskazówki dotyczące swojej jazdy po torze. Uczestników było tak wiele, że ze względów bezpieczeństwa trzeba było podzielić ich na grupy. Po wszystkim był czas na pamiątkowe zdjęcie i indywidualne konsultacje jak poprawić technikę szybkość swojej jazdy.

Dla uczestników nie biorących udziału w warsztatach lub aktualnie będących w grupie nie jeżdżącej po torze, przygotowana była strefa rekreacyjna z konkursami i nagrodami.

Pumprtack Dąbrówka powstał dzięki wygranej w Dopiewskim Budzecie Obywatelskim w 2019 roku. Budowa zakończyła się w grudniu 2020 roku. Powierzchnia toru wynosi 343 m2, w tym powierzchnia asfaltowa to 129,0 m2. Tor ma długość 73 m. W przyszłości pumptrack może zostać jeszcze rozbudowany, dokumentacja projektowa obejmuje wykonanie drugiego i większego toru easypump. 

Organizatorem wydarzenia był Urząd Gminy w Dopiewie i Gminny Ośrodek Sportu i rekreacji w Dopiewie.

 

FOTORELACJA

MJ fot. M.Juskowiak