Od 25 do 27 maja uczniowie ósmych klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dopiewie pisali swój pierwszy ważny egzamin. Na trzydniowy maraton egzaminacyjny składały się pisemne testy z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Egzaminy, ze względu na pandemię, odbywały się w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Ministerstwo Edukacji i Nauki. Każdy dzień egzaminów był pełen emocji. Dla ósmoklasistów wysokie wyniki z egzaminów będą przepustką do wymarzonych szkół średnich.

Nasi uczniowie musieli wykazać się licznymi umiejętnościami i wiedzą. Mierzyli się z fragmentem „Pana Tadeusza”, dłuższą wypowiedzią - rozprawką lub opowiadaniem, różnorodnymi zadaniami z matematyki – pięknej, lecz niełatwej królowej nauk, redagowaniem e-maila w języku angielskim.

materiał nadesłany
przez ZSP w Dopiewie


Trzymamy kciuki za wszystkich ósmoklasistów z terenu gminy Dopiewo, aby udało im się uzyskać bardzo dobre wyniki z egzaminów! W całej gminie Dopiewo w tegorocznym egzaminie udział wzięło 302 uczniów.

MJ

Uczniowie siedzący na sali gimnastycznej przed rozpoczęciem egzaminu ósmoklasisty