Sekcja kulturalno - teatralna Stowarzyszenie KS Korona Zakrzewo zaprasza na Wakacyjne Warsztaty Mistrzów Życia dla uczestników w wieku 7-15 lat, 5 edycji:

  • 5.07.-9.07.  Otwórzmy okna! Warsztaty teatralne dla młodzieży (wiek 12-15 lat).

Otwórzmy okna! Niech przewietrzą się pokoje! Nasze warsztaty będą doskonałą okazją do tego, aby otworzyć się na nowe i dotąd nieznane. Będziemy pobudzali naszą wyobraźnię, tworzyli różne teatralne światy. Zainspirujemy się metodami wybitnego pedagoga teatru Jacquesa Lecoq (1921-1999). Doświadczymy pracy z maską neutralną. Zasmakujemy identyfikacji z żywiołami, substancjami i kolorami. Ożywimy przedmioty i użyjemy je w teatralnym działaniu. Każdy z nas dostanie swoje zadania aktorskie. Nastawiamy się na piękny czas, integrację i współpracę zespołową. Warsztaty prowadzone z udziałem gościnnego pedagoga Marcina Cichonia.

  • 12.07.-16.07. Obraz i sztuka – co mnie porusza? Świat artysty tworzony z symboli i kolorów. Mistrz Nowosielski (7-12 lat)

Będziemy obserwować świat wokół nas i szukać w nim tego co piękne, odkrywając w sobie twórcę. Z wykorzystaniem fotografii stworzymy autoportret i portret symboliczny. Poeksperymentujemy z kolorem i kształtem. Będziemy się bawić  i „Grać w zielone”  tworząc własne „sekrety ze szkiełkiem” i projektując ogród marzeń. Wreszcie zaprezentujemy nasze prace podczas wernisażu. Warsztaty prowadzone z udziałem gościnnego pedagoga Doroty Podgórskiej-Dudko.

  • 19.07.-23.07 Wyścig przez życie Ryszarda Szurkowskiego (7-11 lat)

Spośród wszystkich podróży, podobno przemieszczanie się rowerem daje najwięcej szczęścia ;). Sprawdzimy to! Poznamy życie wielkiego mistrza światowego kolarstwa Ryszarda Szurkowskiego. Weźmiemy udział w naszym wyścigu pokoju, choć nie będzie jazdy na czas. Zagramy kapslami.  Zadbamy o nasz sprzęt rowerowy. Konieczny własny rower i kask.

  • 26-30.07. Z wrażliwością na przyrodę. Dezydery Chłapowski prekursor ekologicznego rolnictwa (7-11 lat)

Spędzimy dużo czasu w lesie, by wypełnić nasze zadania. Zorganizujemy sadzenie drzew i krzewów w naszym lesie, przyjrzymy się otaczającej nas przyrodzie. Spotkamy się z przyrodnikiem, a może nawet leśniczego wypatrzymy na leśnych ścieżkach. Dzika zwierzyna raczej się skryje, ale leśne ciekawostki czekają na nas!

  • 2-6.08. Mission Impossible?! Józef Dowbor Muśnicki i Stanisław Taczak dowódcy na trudny czas. (7-11 lat)

Jak podejmować właściwe decyzje w trudnych warunkach? Nie będzie to łatwe, ale spróbujemy. Stworzymy zespół do zadań specjalnych, podejmiemy nawet najtrudniejsze wyzwania. Musztra będzie naszą codziennością, a skuteczne wypełnianie rozkazów, misją. Wszystko w klimacie wakacyjnej przygody. Planujemy odwiedzić Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie.

Więcej na www.korona-zakrzewo.plkontakt: tel. 519 528 444, e-mail: andrzej.kryczka@korona-zakrzewo.pl

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc-6OzvxuaKxAis9Peis6Y4jtMraUtk…

Projekt współfinansowany ze środków publicznych gminy Dopiewo

plakat warsztaty teatralne, przedstawia dzieci bawiące się na dłuższej trawie