Do 16 maja trwają zapisy na jubileuszową 10. edycję „Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki”. Jeśli liczba chętnych do wzięcia udziału w zawodach, którzy w  terminie wniosą opłatę startową, będzie zbyt mała, to bieg zostanie odwołany. Przeszkodą w przeprowadzeniu wydarzenia mogą być także decyzje państwowe, związane z sytuacją epidemiczną, jeśli ulegnie ona pogorszeniu..Limity na listach startowych wynoszą w tym roku 300 biegaczy i 100 chodziarzy - obecnie zapisanych jest ok.120 biegaczy i 40 chodziarzy, więc wolnych miejsc jest sporo. Wszystkich, którzy zamierzają się zapisać, prosimy o nieodkładanie decyzji na później.

Jubileusz biegu miał się odbyć w ubiegłym roku, ale koronawirus skutecznie pokrzyżował plany organizatorowi – Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Dopiewie. Przesunięty wówczas został z maja na sierpień, a potem przełożony na ten rok.. 

Zawody zaplanowano tradycyjnie na ostatnią niedzielę maja -30.05.2021 r. Jeżeli zainteresowanie i sytuacja epidemiczna na to pozwolą, znów ze startu w podpoznańskiej Dąbrówce w Gminie Dopiewo na leśne dukty lasów zakrzewsko palędzkich wybiegną i wyjdą zawodnicy, bo oprócz biegu na dystansie 10 km, wydarzenie obejmuje współzawodnictwo chodziarzy na 7,5-kilometrowej pętli.

Miejmy nadzieję, że spragnieni startów zawodnicy mogli stanąć w szranki rywalizacji i pośród drzew świętować z Gminą Dopiewo „okrągły” jubileusz urokliwego „Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki”.

Aktualne informacje: www.gosirdopiewo.pl oraz www.koronadabrowki.pl

 

AM, fot. Archiwum GOSiR Dopiewo i UG Dopiewo