Centrum Rehabilitacyjno – Kulturalne, mieszczące się przy ul. Poznańskiej 19 w Konarzewie jest jednym z siedmiu pozytywnie zaopiniowanych lokalizacji na terenie Powiatu Poznańskiego, wskazanych przez samorząd, jakie pozytywnie zaopiniował wielkopolski NFZ.

Samorząd Gminy Dopiewo przygotował Konarzewskie CRK do pełnienia funkcji PSP.  Mają być w nim uruchomione stanowiska dla 4 zespołów szczepiennych, które pracując 5 dni w tygodniu - od poniedziałku do piątku, w godz. od 10:00 do 18:00. - będą mogły zaszczepić 4000 osób tygodniowo, pod warunkiem regularnego zaopatrywania punktu w szczepionki.

Podczas wizytacji, jaka miała miejsce 21 kwietnia 2021 r., lokalizacja została pozytywnie zaopiniowana przez przedstawicieli NFZ, Szpitala Podolany i Powiatu Poznańskiego. Podpisano protokół jej odbioru. Po uzyskaniu zgody Ministerstwa Zdrowia w CRK Konarzewo będą mogły rozpocząć szczepienia, co może nastąpić w pierwszej połowie maja. Personel medyczny punktu ma zapewnić Szpital Podolany z Poznania.

Rejestracja na szczepienia będzie prowadzona standardowymi kanałami, wykorzystywanymi dotychczas do zapisów na szczepienia w całej Polsce (e-rejestracja za pośrednictwem strony pacjent.gov.pl, bezpłatna infolinia telefoniczna 989) - po podjęciu decyzji przez NFZ o rozpoczęciu działalności PSP w Konarzewie. Uwaga: Zapisów na szczepienia nie będzie prowadził Urząd Gminy Dopiewo, oraz Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Dopiewie.

Do tej pory w Gminie Dopiewo działały 3 punkty szczepień, w tym: 2 w Skórzewie (LA MEDICA przy ul. Lawendowej 20 i BONUS 2001 Sp. z o.o. Sp. k. przy ul. Poznańskiej 74) i 1 punkt w Dąbrówce (UNICA CR Sp. z o.o. przy ul. Parkowej 9), które wykonywały około 400 szczepień na tydzień. Placówki te nadal będą prowadziły szczepienia przeciwko Covid-19. Jak nazwa wskazuje, z punktu szczepień powszechnych będą korzystali mieszkańcy kilku gmin.

AM, fot. BS MJ