Rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Skorzystaj z aplikacji na stronie Głównego Urzędu Statystycznego i spisz się samodzielnie.

Metody logowania się do aplikacji:

  1. poprzez profil zaufany,
  2. z użyciem numeru PESEL oraz nazwiska rodowego matki.
    ( Wszystkie osoby dodane na formularzu i prawidłowo spisane są zwolnione z obowiązku samospisu. )

Dla obcokrajowców bez numeru PESEL dostępny jest odrębny tryb z wykorzystaniem adresu mailowego.

APLIKACJA SPISOWA [kliknij tutaj]

Jeśli chcesz spisać się z pomocą rachmistrza telefonicznego zadzwoń pod numer 22 279 99 99 (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00). Pod ten sam numer możesz zadzwonić aby uzyskać więcej informacji lub w celu uzyskania pomocy.

Lista pytań, na które należy udzielić odpowiedzi w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 - LISTA

22.04.2021r.  ruszą zgłoszenia do loterii nagród. Pamiętaj, zachowaj wiadomość z 10 - znakowym Kodem Potwierdzającym Dokonanie Samospisu. - do wygrania m.in karty podarunkowe, sprzęt elektroniczny czy samochód. Więcej na temat loterii.

Oświadczenie rzecznika Prezesa GUS:
Wszystkie dane przetwarzane przez statystykę publiczną są bezpieczne i podlegają specjalnej ochronie (tajemnica statystyczna). Zwracam też uwagę, że podszywanie się pod czyjąś tożsamość w celu zalogowania się do formularza spisowego jest przestępstwem, zgodnie z art. 190a Kodeksu Karnego. Każde takie zdarzenie GUS będzie zgłaszał na policję i do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Plakat Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021