Najmłodsi mieszkańcy gminy Dopiewo mogą rozwijać artystyczne talenty.

Nasza gmina, ze względu na swoje walory – położenie, dobre skomunikowanie (bliskość autostrady A2, drogi S11), sprawne zarządzanie i piękno przyrody, jest w ostatnich latach coraz chętniej wybierana na miejsce do życia, dynamicznie się rozwija, na nowo powstających osiedlach wciąż przybywa mieszkańców. Cieszymy się, że mieszka u nas coraz więcej ludzi młodych, rodzin z dziećmi, które szukają przyjaznego miejsca do zamieszkania w sąsiedztwie przyrody, poza miastem, ale jednocześnie niezbyt daleko od niego.

Na terenie gminy powstają więc kolejne obiekty handlowe, usługowe, sportowe, oświatowe i inne, które nie tylko odpowiadają na potrzeby mieszkańców, także tych nowych, ale i przyciągają swoją atrakcyjnością. Są to nie tylko obiekty gminne, ale i prowadzone przez podmioty prywatne, choć finansowane przez gminne dotacje.

W Dopiewcu, na osiedlu Leśna Polana, od września 2019 roku, działa na przykład, dotowane przez gminę Dopiewo, nowoczesne i świetnie wyposażone przedszkole Leśna Polana, które już teraz opiekuje się prawie dwusetką dzieci. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem organ prowadzący przedszkole zdecydował o jego rozbudowie.

Jak mówi nam dyrektor Grażyna Kasperska, już w lutym bieżącego roku, po zakończeniu prac budowlanych, przedszkole będzie gotowe uruchomić trzy dodatkowe oddziały, w których znajdzie się miejsce dla kolejnych 75 dzieci.

Przedszkole o profilu artystycznym, poza nowoczesnym, przestronnym i wygodnym budynkiem oraz placem zabaw, dysponuje młodą i dynamiczną kadrą pedagogiczną oraz szeroką ofertą programową.

Zapytana o program realizowany przez placówkę wicedyrektor Maria Lipska, wymienia zajęcia: języka angielskiego, włoskiego, rytmiki, nauki gry na instrumencie, logopedii, dogoterapii, a także zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wczesnego wspomagania rozwoju. Dodatkowo rodzice mogą skorzystać także z odpłatnych zajęć dodatkowych, takich, jak: balet, judo, piłka nożna czy fizjoterapia.

Zainteresowani rodzice już teraz mogą wstępnie zgłaszać dzieci do nowo powstających oddziałów, telefonicznie, pod numerem 577 680 286 lub mailowo biuro@lesnapolana.eu

Leśna Polana serdecznie zaprasza -  dodaje Natalia Aleksandrov, będąca organem prowadzącym przedszkole.

Kontakt do przedszkola:

Wicedyrektor Maria Lipska, fot. arch LP