Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie od 22 października znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. Tak zdecydował Sanepid. Powodem jest wykrycie koronawirusa u jednego z nauczycieli. W domach pozostali wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni. Do 29 października nauka odbywać się będzie zdalnie, zgodnie z planem zajęć.

– Informację o wprowadzonych środkach przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa przekazałam  całej szkolnej społeczności, bezpośrednio po otrzymaniu decyzji Sanepidu. Wszyscy mają pozostać w domach i monitorować stan swojego zdrowia. Jestem w stałym kontakcie z Urzędem Gminy Dopiewo. Zastosowaliśmy środek zalecony przez Sanepid. Pracownik naszej szkoły, u którego stwierdzono podczas testów obecność koronawirusa, stosował się rygorystycznie do zasad bezpieczeństwa, nosił przyłbicę i maseczkę, wielokrotnie w ciągu dnia dezynfekował ręce i utrzymywał dystans, dlatego poddani jesteśmy nadzorowi epidemiologicznemu, a nie kwarantannie. W związku z tym, mimo przejścia szkoły na tryb zdalny, rodziny naszych uczniów  i pracowników nie zostały poddane izolacji i mogą funkcjonować normalnie w życiu społeczno - zawodowym - powiedziała nam Elżbieta Zapłata - Szwedziak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrowie.

UG

Szkola Podstawowa w Dąbrowie