Hala sportowo – widowiskowa GOSiR w Dopiewie w weekend 10-11 października stała się areną 30-tej wystawy kotów rasowych. Ze względu na pandemie Covid – 19 zostały wprowadzone ograniczenia i niestety wydarzenie odbyło się z całkowitym wyłączeniem udziału publiczności i zwiedzających.

W wystawie udział wzięło 182 kocich arystokratów kilku ras, przybyłych z pięciu krajów. Dopuszczono do udziału posiadaczy stoisk asortymentowych, dzięki czemu zwierzęta mogły zostać uraczone rozmaitymi, kocimi specjałami, a ich właściciele – pokrzepić się świeżo parzoną kawą, czy drobnymi przekąskami. Dodać należy, że o stan zdrowia zwierząt dbali obowiązkowo obecni weterynarze. Szczególny reżim sanitarny, obowiązujący na wystawie nie oznaczał, że kocie piękności miały jakąś taryfę ulgową.

Pięciu zaproszonych sędziów międzynarodowych ze szczególną uwagą oceniało zarówno walory, jak i drobne mankamenty zgłoszonych do pokazu zwierząt. Efektem ich pracy w sobotę był wybór 12 najlepszych kotów, natomiast w niedzielę – już tylko czterech w czterech kategoriach.

Hodowcy uczestniczący w wystawie bardzo chwalili sam pomysł jej zorganizowania i sprawność przeprowadzenia. Choć zabrakło podziwu publiki, to wymiana opinii i doświadczeń również była cenną wiedzą w środowisku hodowców kotów rasowych.

FOTORELACJA

Klub Miłośników Kotów Rasowych Felis Posnania
organizator