W Wąwolnicy koło Nałęczowa Chór Gminy Dopiewo „Bel Canto” uczestniczył w warsztatach muzycznych. 7 października chórzyści rozpoczęli warsztaty, które prowadziła dyrygentka Elżbieta Węgielewska w Domu Pielgrzyma na dawnym wzgórzu zamkowym w pobliżu Bazyliki z zabytkową rzeźbą Matki Bożej Wąwolnickiej i dawnej kaplicy zamkowej z figurką Matki Boskiej Kębelskiej.

W weekend kończący pobyt na Lubelszczyźnie chórzyści z Dopiewa dwukrotnie występowali podczas koncernów w Bazylice pw. Św. Wojciecha w Wąwolnicy i w kościele farnym Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja w Kazimierzu Dolnym.

Oprócz pracy warsztatowej, chórzyści zwiedzili ten region Lubelszczyzny. Opiekę nad grupą, pomoc w przygotowaniu koncertów i pełnienie roli przewodnika pełnił  Józef Czerwiec z Biura Qvo Vadis, dzięki któremu uczestnicy wyjazdu zwiedzieli: Kazimierz Dolny (kościół farny, Góra 3 Krzyży, „Wietrzna Góra”, duży i mały rynek, płynęliśmy statkiem po Wiśle), Nałęczów (park zdrojowy), Zamość (starówka, katedra, dom urodzenia Marka Grechuty, Rynek Wodny i Wielki z okazałym ratuszem i kamienicami ormiańskimi), Lublin (wzgórze zamkowe, Kaplica Św. Trójcy, taras widokowy na baszcie „Donżon”, Klasztor Ojców Dominikanów z zakrystią akustyczną i skarbcem), Janowiec (zamek Firlejów, Tarłów i Lubomirskich, wnętrza we Dworze szlacheckim z Moniaków), Puławy (zespół pałacowo – parkowy książąt Czartoryskich).

Ze względu na to, że na początku pandemii próby chóru były zawieszone, chcieliśmy wykorzystać ten czas na wspólne codzienne śpiewanie i dopracowanie nowych pieśni. Wyjazd na warsztaty muzyczne oraz koncerty dał nam wiele satysfakcji, zadowolenia z mile spędzonych chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Myślę, że zrobiliśmy dobrą reklamę Gminie Dopiewo, gdyż na koncercie, szczególnie w Kazimierzu Dolnym bardzo mocno było podkreślone, że wystąpi Chór Bel Canto z Gminy Dopiewo pod Poznaniem. – mówi Tadeusz Raburski, prezes Stowarzyszenia „Chór Bel Canto Gminy Dopiewo”  

W imieniu Zarządu chciałbym ponowić zaproszenie, że chętni, którzy chcieliby realizować się w śpiewie chóralnym będą mile widziani w naszym zespole. Gwarantujemy miłą, przyjazną atmosferę i dla tych, którzy lubią śpiewać podsumowanie swojej pracy na licznych koncertach – dodaje Tadeusz Raburski.

Podczas wyjazdu zostały zachowane wszystkie możliwe względy bezpieczeństwa w związku z pandemią Covid-19. Wyjazd na warsztaty muzyczne został współfinansowany ze środków publicznych gminy Dopiewo

MJ