W niedzielę 6 września odbędzie się rajd rowerowy do Puszczykowa „Śladami Hieronima Grzeszkowiaka” – poznańskiego producenta rowerów, propagatora kolarstwa, uczestnika Powstania Wielkopolskiego. W roku 1906 r. założył on firmę „Kastor”, która była jedną z pierwszych firm rowerowych założonych przez Polaka w Poznaniu. Organizował wiele wyścigów kolarskich, a w okresie Powstania Wielkopolskiego pełnił funkcję komendanta miasta i walnie przyczynił się do uzbrojenia powstańców. Jak wielu mieszkańców Poznania w tamtym okresie, posiadał on dom letni w Puszczykowie w którym obecnie mieści się hotel Wielspin. Hieronim Grzeszkowiak spoczywa na cmentarzu w Puszczykowie.

Z kolei w niedzielę 27 września odbędzie się „Rajd rowerowy do siedziby rodu Raczyńskich w Rogalinie połączony ze zwiedzaniem Galerii malarstwa oraz Powozowni”.

W każdym z rajdów może uczestniczyć 20 osób. Rajdy są przeznaczone dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 14 roku życia pod opieką osoby dorosłej.

Odpłatność za udział w rajdzie do Puszczykowa wynosi 35,00 zł, a w rajdzie do Rogalina 40,00 zł. W tej cenie jest: opieka pilota wycieczki, 3-daniowy obiad z napojami, udział w losowaniu rowerowych upominków: oświetlenie rowerowe, smar do łańcucha, skarpety i rękawiczki kolarskie, bidony, a w przypadku rajdu do Rogalina także bilety wstępu do Galerii malarstwa oraz Powozowni wraz z przewodnikiem. 

Rajdy są dofinansowane ze środków publicznych gminy Dopiewo.

ZGŁOSZENIA:

Zgłoszenia na rajd są przyjmowane pod adresem e-mail: iwona.cerba@rower-power.pl.  Wpłata wpisowego na rajd na konto w Santander Bank Polska S.A. - 04 1090 1447 0000 0000 4402 1103 z podaniem imienia i nazwiska oraz rajdu jest równoznaczna z rezerwacją miejsca. Obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy.

Uczestnicy rajdów są zobowiązani do posiadania zapasowej dętki do własnego roweru i maseczki.

Więcej szczegółów o rajdach na:

https://www.facebook.com/BoutiqueRowerowyRowerPower

https://www.facebook.com/groups/128705391176644 - grupa Rowerowy styl życia

Rajdy są współfinansowane ze środków publicznych Gminy Dopiewo

rowery Fundacja Pro Bike & Dance