W tegorocznych wyborach frekwencja osiągnęła rekordowy poziom. W I turze głosowało aż 78,42 % spośród uprawnionych do głosowania, a w II turze – 80,83% mieszkańców gminy Dopiewo. Największą frekwencje w obu turach pobijając tym samym wynik z jesiennych wyborów parlamentarnych ustanowiło sołectwo Dąbrówka – 86% mieszkańców wzięło udział w wyborach na Prezydenta RP, wygrywając konkurs dzięki któremu Dąbrówka otrzyma 100 tys. złotych. Na co przeznaczą tą kwotę?

ZGŁOŚ PROJEKT

Do 24 sierpnia 2020 roku każdy pełnoletni mieszkaniec miejscowości Dąbrówka może zgłosić projekt wypełniając  Microsoft Office document icon FORMULARZ i wysyłając go na adres: konkurs@dopiewo.pl

Zgłoszony projekt musi być dostępny dla wszystkich mieszkańców sołectwa, dlatego odrzucone zostaną projekty skierowane wyłącznie do konkretnej grupy mieszkańców (na przykład projekt zakładający założenie monitoringu na konkretnej ulicy). Pomysły muszą też mieścić się w ramach zadań własnych gminy wg. ustawy o samorządzie gminnym.

GŁOSOWANIE

Do 31 sierpnia 2020 roku  Urząd Gminy w Dopiewie zweryfikuje i poda listę projektów, które będą możliwe do realizacji. Następnie przez 7 dni mieszkańcy w drodze głosowania wybiorą co zostanie zrealizowane w ramach „frekwencyjnych 100 000 złotych”

22 września 2020 roku zostanie wskazany zwycięzca głosowania.

REGULAMIN

ZARZĄDZENIE

Microsoft Office document icon FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY