Dla miłośników rowerów Powiat Poznański przygotował coś specjalnego! Poszukiwaczom pomysłu na rowerową wyprawę, polecamy Przewodnik Niedzielnego Rowerzysty. W nim 15 urokliwych tras rowerowych, skierowanych zarówno dla początkujących jak i wytrawnych rowerzystów.

Gdzie warto pojechać i co warto zobaczyć?  Na to pytanie odpowie Przewodnik Niedzielnego Rowerzysty opisujący 15 tras rowerowych po powiecie poznańskim. Proponowane trasy przeznaczone są dla tak zwanego „niedzielnego rowerzysty”. Takie, z którymi poradzą sobie początkujący, amatorzy i rodziny z dziećmi.  Zachęcamy na nasze wyprawy również wytrawnych rowerzystów. Na trasy łatwo można dojechać środkami komunikacji publicznej.

Gdzie można otrzymać Przewodnik Niedzielnego Rowerzysty?

w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Jackowskiego 18. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem: 61 2228-975. Będzie on również dostępny w punktach informacji turystycznej na Starym Rynku w Poznaniu, w Mosinie i Puszczykowie oraz w Skansenie Miniatur w Pobiedziskach.

Przewodnik Niedzielnego Rowerzysty w PDF

Mapa tras rowerowych powiatu poznańskiego (załącznik do Przewodnika Niedzielnego Rowerzysty)