Wójt Gminy Dopiewo i Sołtysi jej 11 Sołectw zachęcają do uczestnictwa w IIturze wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 12 lipca 2020 r. Przy okazji Sołectwa uczestniczą w konkursie Sołectw i walczą o dodatkowe środki.

NA WYBORY! Jesteśmy na półmetku zmagań w konkursie Sołectw Gminy Dopiewo „Walczymy o frekwencję!”. Drugi etap przed nami. Już w najbliższą niedzielę 12 lipca 2020 r. druga tura wyborów. Zachęcamy do udziału w głosowaniu. Przypominamy, że te Sołectwa, które uzyskają większą frekwencję niż rok temu w wyborach parlamentarnych, otrzymają 10 tys., a to które jednocześnie uzyska największą frekwencję w Gminie dostanie dodatkowo 100 tys. zł. O frekwencji decydują głosy mieszkańców, dlatego przekonujcie członków rodzin, sąsiadów, znajomych.

Aż 9 spośród 11 Sołectw zakończyło pierwszy etap z wyższą frekwencją niż przed rokiem. Po pierwszej turze najwyższą frekwencję odnotowała Dąbrówka. Następne jest Skórzewo, frekwencja tutaj jest niższa niż przed rokiem i choć do odrobienia pozostało niewiele, to jednak konieczna jest tutaj wyjątkowa mobilizacja, by sięgnąć po 10 tys. i 100 tys. II etap może zmienić kolejność po I turze. Każde Sołectwo ma szanse na zwycięstwo w „Walce o frekwencję!”, która w Gminie Dopiewo w I turze osiągnęła ponad 78% - był to drugi wynik w Metropolii Poznańskiej i Powiecie Poznańskim.

Gmina Dopiewo uzyskała drugi wynik w rywalizacji Gmin Metropolii Poznańskiej. Od lidera rankingu – Suchego Lasu dzieli nas punkt procentowy. Nasze szanse na wygraną w tych zmaganiach są wciąż bardzo duże. Dziękujemy za Waszą aktywność! W drugiej turze dajmy z siebie jeszcze więcej! Film zrealizował Urząd Gminy Dopiewo.

 

UG