Pracownicy Urzędu Gminy Dopiewo, w towarzystwie gminnych maskotek - żurawia DOP i wilgi EWO, 30 czerwca 2020 r. wzięli udział w akcji „Gaszyn Challange”. UG Dopiewo podjął wyzwanie rzucone przez Urzęd Miasta w Sępólnie Krajeńskim i Zespół Szkolno - Przedszkolny w Więckowicach.

Uczestnicy pompowali i przysiadali dla Hani i Maciusia. To jednak tylko część zadania, bo w ślad za ćwiczeniami poszły przelewy. Każdy z urzędników zobowiązał się wpłacić indywidualnie - na każdą ze zbiórek - dowolną kwotę, nie mniejszą niż 5 zł dla aktywnych i 10 dla uchylających się od ćwiczeń.

Włączyliśmy się we wsparcie zbiórek:

Urząd Gminy Dopiewo podał wyzwanie dalej, nominując:

  • Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Dopiewie,
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie i
  • Gminną Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury w Dopiewie.

Rozpoczęta w Gaszynie 6 czerwca 2020 r. akcja pomocowa „Gaszyn Challange” przyniosła niespodziewane rezultaty i zaczęła zataczać coraz szersze kręgi. Najpierw zbierano na Wojtusia, dla którego udało się zebrać 10,6 mln zł. Obecnie pieniądze zbierane są na inne potrzebujące dzieci. Mobilizuje do walki o zdrowie i życie, leczenie groźnych chorób, zakup drogich leków lub sprzętu medycznego, przeprowadzenie skomplikowanych operacji, rehabilitację. Mimo, że pierwotny cel został w mig osiągnięty chętnych do wspierania potrzebujących w jej ramach nie brakuje.

Warto pomagać. Zachęcamy mieszkańców Gminy Dopiewo do wspierania tych, którzy tego potrzebują. Suma niewielkich kwon może być dla nich szansą na odzyskanie zdrowia, przezwyciężenie choroby i poprawę jakości życia. 

AM

Realizacja filmu: Urząd Gminy Dopiewo