Walczymy o frekwencję w wyborach prezydenckich. Mieszkańcy Gminy Dopiewo uczestniczą w bitwie na frekwencję. Wspierając naszą Metropolię w ogólnopolskiej walce Metropolii, rywalizujemy z innymi jej gminami o: prestiż, Drzewo Wysokiej Frekwencji i niespodziankę (zostanie ustalona w porozumieniu ze zwycięską gminą).

W związku z nadchodzącymi wyborami pojawił się pomysł szybkiej akcji zachęcającej do licznego głosowania. Jeden z pretekstów dała Prezydent Gdańska, która na Twitterze wezwała m.in. Prezydenta Poznania do bitwy miast na frekwencję.

Jacek Jaśkowiak, jednocześnie Prezes Metropolii Poznań, postanowił je podjąć, a nawet poszerzyć do „walki metropolii”. Mamy więc „walkę” w skali kraju, a dla uatrakcyjnienia rywalizacji i przede wszystkim dla dodatkowej motywacji wyborców z obszaru samorządów tworzących Stowarzyszenie, zachęcamy do wewnętrznego konkurowania między gminami.

Dopiewo zawsze uzyskiwało jedne z najwyższych frekwencji w Powiecie Poznańskim  - w poprzednich wyborach (wyborach samorządowych 2019 r.) osiągnęliśmy drugi wynik na 17 gmin: 77,32%.
Pokażmy, że stać nas na więcej. 28 czerwca - idziemy do urn!

Film „zagrzewający” do walki o frekwencję - jest umieszczony na profilu Prezesa Metropolii Poznań Jacka Jaśkowiaka - dostępny: tutaj

MP / UG, graf. Metropolia Poznań 

Data wydarzenia: 
Od 2020-06-28 07:00 do 2020-06-29 06:55