Rajd rowerowy połączony z przejażdżką Mosińską Koleją Drezynową dla mieszkańców Gminy Dopiewo

W imieniu Fundacji Pro Bike & Dance zapraszamy w sobotę 12 października na Rajd rowerowy połączony z przejażdżką Mosińską Koleją Drezynową. Rajd jest przeznaczony dla 20 mieszkańców Gminy Dopiewo.

Program:

  • O godz. 9:00 uczestnicy wyruszają z Konarzewa – skrzyżowanie ulic Szkolnej i Młyńskiej. Trasa będzie prowadziła przez Wypalanki – Trzebaw – Górę do Mosiny-Pożegowa. Kierownik trasy: Wanda Dudka
  • Po przyjeździe do Mosiny-Pożegowa przesiądziemy się na drezyny, a nasze rowery pozostaną pod dobrą opieką. Przejażdżka drezynami najpierw w kierunku Puszczykowa, a docelowo na Osową Górę i z powrotem potrwa ok. 1,5 godz.
  • Następnie udamy się na obiad do restauracji Adamo w Mosinie. Obiad będzie typowo kolarski, a więc makaron z kurczakiem i szpinakiem, woda/sok, kawa, ciastko.

Planowane zakończenie rajdu ok. godz. 15.00. Do domów każdy wraca na własną rękę. Rajd jest przeznaczony dla osób dorosłych. Osoby powyżej 14 roku życia mogą w nim warunkowo uczestniczyć pod opieką dorosłych opiekunów.

Uczestnicy rajdu przejadą ok. 50 km w tempie turystycznym. Każdy uczestniczy w rajdzie na własną odpowiedzialność. Uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowe upominki.

Zgłoszenia imienne prosimy kierować na adres: iwona.cerba@rower-power.pl.

Koszt udziału w rajdzie wynosi 25,00 zł.

Osoby zainteresowane udziałem w rajdzie są proszone o dokonanie wpłaty na konto Fundacji Pro Bike & Dance: mBank 92 1140 2004 0000 3102 7661 3461. Dokonanie wpłaty gwarantuje uczestnictwo w rajdzie. Obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy.

Podczas rajdu zobaczymy romantyczny, gotycki zameczek zbudowany przez Tytusa Działyńskiego (właściciela dóbr Konarzewskich) w l. 1824-1825 na Wyspie Zamkowej na Jeziorze Góreckim i ofiarowany w prezencie ślubnym swojej siostrze Klaudynie Potockiej.

Więcej o rajdzie w wydarzeniu na Facebooku - tutaj

Rajd jest dofinansowany ze środków Gminy Dopiewo.

Na fotografii tegoroczni Starostowie Dożynek Andrzej i Wioletta Cerbowie z Konarzewa.