Kolejny  rok w Dąbrówce dzieci będą mogły korzystać z zajęć sportowych- Judo.  Dzięki Akademii Judo Poznań ponownie będziemy mieć możliwość trenowania młodych adeptów sportu rodem z Japonii.

Akademia Judo jest przemyślaną siecią ośrodków szkoleniowych, w których uczymy i bawimy – twierdzi prezes poznańskiego klubu Radosław Miśkiewicz. Jego „rodzina”, jak sam nazywa drużynę, rozwija się z roku na rok i chce, by ten progres był coraz większy.

Czasy są takie, że sport ma czasami trudną walkę z komputerem. My to zmieniamy od najmłodszych lat – deklaruje Miśkiewicz, którego Akademia prowadzi w Dąbrówce  zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat.

– Im wcześniej, tym lepiej! – zachęca trener Dariusz Migdałek. 

Wyjaśnia jednocześnie, że rodzice tak młodych dzieci nie powinni bać się tego sportu. – Trening dla najmłodszych to gry i zabawy ruchowe z elementami judo. Dzieciaki mają po prostu frajdę, poznając krok po kroku tajniki tego sportu. Sportu, który – mimo wielkich tradycji z olimpijskimi na czele – jest w Polsce dość egzotyczny – zauważa trener.

– Nasza zawodniczka Eliza Wróblewska jest objęta programem szkoleniowym przygotowującym najzdolniejszych judoków w Polsce do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Oprócz tego zdobyliśmy już niezliczoną liczbę medali na zawodach rangi krajowej i europejskiej z Pucharem Europy włącznie. Chcemy, by może właśnie ktoś z Dąbrówki dołączył do grona medalistów olimpijskich. Dlaczego nie? – kończy z uśmiechem Radosław Miśkiewicz.

Zapraszamy na zajęcia:

  • Lokalizacja:  Dąbrówka SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu ul. Malinowa 41
  • grupa dzieci 6-12 lat
  • wtorek, czwartek
  • pierwsze 2 zajęcia próbne!

Zapisy do klubu są otwarte, a więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.akademiajudo.pl.