Nie opadły emocje lipcowych Mistrzostw Świata w Heidelbergu, a polskie ultimate frisbee czekał kolejny sprawdzian. Młodzieżowa reprezentacja Polski stanęła w szranki rywalizacji z sześćdziesięcioma drużynami podczas Mistrzostw Europy. Przez tydzień, między 10 a 17 sierpnia, Wrocław stał się najważniejszym miejscem dla miłośników „latającego talerza”. Łącznie na boiskach stolicy Dolnego Śląska zaprezentowało się 60 zespołów – męskich, żeńskich i mieszanych, w dwóch kategoriach wiekowych do lat 17 i do lat 20. 

Polskę reprezentowały 3 zespoły: kobiecy do lat 20 i dwa męskie - do lat 17 i do lat 20. Do ich składów zostało powołanych aż 9 zawodników dopiewskiej drużyny ”Brave Beavers”. W męskiej reprezentacji Polski do lat 20 zagrało 6 zawodników, na co dzień grających w barwach „Brave Beavers”: Patryk Pawlicki, Sławomir Stefański, Adam Maciejewski, Michał Wachowiak, Sebastian Mańczak i Maciej Przybysz. W drużynie żeńskiej do lat 20, „Waleczne Bobry” z Dopiewa z Dopiewa miała dwie przedstawicielki - Katarzynę Przybysz i Weronikę Maciejewską. 


mieszkańcy gminy Dopiewo, w reprezentacjach Polski Ultimate Frisbee.

Drużyna męska do lat 20 zajęła 8 miejsce na 16 rywalizujących ze sobą zespołów. W meczu otwarcia wygrała z Czechami. Potem podopiecznym Mateusza Dydy szczęście dopisywało „w kratkę”. Mimo „męskiej” kategorii, w jej składzie grała jedna kobieta - Zofią Knapik z Wrocławia.

Drużyna ta powtórzyła wynik sprzed 2 lat z holenderskiego Veenedal. Kolejnym jej sprawdzianem będą Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Szwecji – mówi Michał Juskowiak, manager reprezentacji.

Mniej szczęścia miały pozostałe składy, ale zdobyły doświadczenie, mierząc się z najlepszymi zawodnikami Starego Kontynentu. Reprezentacja męska do lat 17 zajęła 15 miejsce na 16 zespołów, odnosząc 3 zwycięstwa. I w tym przypadku nie zabrakło pierwiastka żeńskiego - w jej składzie  zagrała Maria Wolańczyk. Natomiast reprezentacja żeńska do lat 20 zajęła 11 miejsce, na 12 startujących zespołów w tej kategorii.