Pracownicy Przedszkola Publicznego „Kolorowa Wyspa” w Skórzewie wraz z Radą Rodziców serdecznie zapraszają mieszkańców gminy na Koncert Charytatywny „Dla Matyldy”, który odbędzie się w sobotę - 9 grudnia od godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego  w Skórzewie.

Podczas Koncertu zbierane będą pieniądze na leczenie i rehabilitację małej Matyldy, siostry jednego z wychowanków naszego przedszkola. Dziewczynka urodziła się z rzadką wadą kończyny dolnej - brak kości strzałkowej (Hemimelia strzałkowa), kość udowa oraz piszczelowa są krótsze o 3 cm. Stopa jest niewykształcona, brak w niej większości kości - kości pięty, brak 3 paluszków, a 2 które są mają zmieniony kształt i nie są na właściwym miejscu.

Z taką wadą w Polsce rodzi się zaledwie kilkoro dzieci rocznie. Jest duża szansa na przywrócenie pełnej sprawności w nóżce. Znalazł się lekarz, który podejmie się leczenia Matyldy-dr Paley w USA, który w swojej klinice z sukcesem leczy takie przypadki z całego świata. Koszty operacji i rehabilitacji są jednak ogromne.

W Koncercie Charytatywnym wezmą udział  m.in. Kwintet Dęty Castle Brass z Kórnika oraz uczestniczka ostatniej edycji The Voice of Poland – Weronika Szymańska. Wystąpią także dzieci z przedszkoli oraz szkoły, które zaśpiewają i zatańczą. Podczas koncertu będzie można wziąć udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, skorzystać z porad pielęgniarki, zakupić różnego rodzaju rękodzieło, zagrać w loterii fantowej, a także zjeść coś słodkiego. Dzieci będą miały możliwość wzięcia udziału w konkursach i zabawach.

Wszystko to za symboliczną cegiełkę, która przyczyni się do zrealizowania celu jakim jest operacja i dalsze leczenie dziewczynki.

PDF icon Plakat.pdf

 

Data wydarzenia: 
Od 2017-12-09 10:00 do 2017-12-10 09:55