Już 10 listopada rozpoczęły się w Dopiewie uroczystości związane ze Świętem Niepodległości. Po mszy w miejscowym kościele jej uczestnicy przeszli pod tablicę pamiątkową na budynku Urzędu Gminy, gdzie przedstawiciele władz samorządowych, szkoły podstawowej, kombatanci, sołtysi, harcerze, strażacy i przedstawiciele organizacji złożyli kwiaty i zapalili znicze. Honor poległym za Ojczyznę mieszkańcom Gminy Dopiewo złożyły także liczne poczty sztandarowe. Przemawiał Wójt Gminy Dopiewo - Adrian Napierała. Wiązanki i znicze zostały złożone także przy głazie naprzeciw dworca kolejowego w Dopiewie i przy pomniku płk. Andrzeja Kopy w Trzcielinie. Część artystyczną zaprezentowali uczniowie szkoły w Dopiewie na sali przy ul. Łąkowej. Szkoła była głównym organizatorem wydarzenia.

Zakrzewo - 11 listopada (sobota):
Do udziału w marszu patriotycznym spod gajówki w Zakrzewie do „Kwatery siedmiu grobów” w lasach palędzko - zakrzewskich zachęcają Parafie w Zakrzewie i w Dąbrówce. Wymarsz zaplanowano na 10:15 11 listopada. Na miejscu odbędzie się tradycyjnie msza św. za Ojczyznę. Kwatera jest jednym z 4 miejsc pamięci w lasach, gdzie podczas II wojny światowej okupanci niemieccy dokonali tysięcy egzekucji.

Konarzewo - 11 listopada (sobota):
Można także wybrać się do kościoła w Konarzewie, którego patronem jest Św. Marcin. Odbędzie się tam odpust ku czci patrona. Podczas mszy św. o godz. 10:30 zagra Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo.

Skórzewo - 11 listopada (sobota) : 
Patronem miejscowej parafii jest również Św. Marcin - msza odpustowa odbędzie się o 10:30. 12 listopada, godz. 18:00 (niedziela) - w kościele odbędzie się Koncert Chóru Gminy Dopiewo Bel Canto „Bogu i Ojczyźnie śpiewajmy” .

Dopiewo - 11 listopada (sobota) :
Msza za Ojczyznę z oprawą Chóru Gminy Dopiewo Bel Canto - o godz. 10.00 w kościele. 

Zachęcamy do uczestnictwa w uroczystościach. Zapalenia zniczy w miejscach pamięci i wywieszenia flag biało - czerwonych.

AM, fot. Adam Mendrala

więcej zdjęć: tutaj

 

 

Data wydarzenia: 
Od 2017-11-10 10:00 do 2017-11-12 20:30