Nominowany przez Urząd Gminy Dopiewo do tytułu „Pasjonat sportowej Polski” dyrektor GOSiR Dopiewo - Marcin Napierała, 26 listopada 2015 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie, odebrał nagrodę z rąk mistrza Olimpijskiego Pawła Nastuli oraz Grzegorza Skrzecza – medalisty MŚ w boksie.

Nagrodę przyznała Kapituła KLUBU SPORTOWA POLSKA a patronat honorowy nad programem przyjął m.in. Polski Komitet Olimpijski.

Wyróżnienie przyznane zostało za pracę na rzez Gminy Dopiewo w obszarze sportu i rekreacji. Za nowatorskie pomysły, realizację funkcjonujących projektów oraz za dbałość o bazę sportowo-rekreacyjną.

Jak sama nazwa tytułu wskazuje „pasjonat”, to także sposób na życie dyrektora GOSiR Dopiewo. Jest uczestnikiem imprez biegowych i triathlonowych, lubi gry zespołowe. Swoją postawą zachęca innych do uprawiania sportu i rekreacji. Krzewi kulturę fizyczną i idee olimpizmu wśród najmłodszych. Praca połączona z pasją, jak sam nagrodzony mówi – to idealny zestaw.

Podczas gali wyróżnienia otrzymały również inne gminy Powiatu Poznańskiego, sąsiadujące z nami - Gmina Komorniki oraz Tarnowo Podgórne.