Zdobyciem drugiego miejsca zakończyła rozgrywki drużyna z Dopiewa.

W sobotę 7 października na nowo wybudowanej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Zalasewie odbył się I Turniej Piłki Halowej Samorządowców o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz.
Drużyna reprezentująca Gminę Dopiewo zajęła zaszczytne drugie miejsce ustępując tym samym miejsca drużynie ze Starostwa Poznańskiego.

W turnieju rywalizowało ze sobą 6 drużyn z terenu powiatu poznańskiego: Dopiewo, Kostrzyn, Luboń, Tarnowo Podgórne, Swarzędz oraz reprezentanci Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Wśród występujących zawodników nie zabrakło dawnych gwiazd poznańskiego Lecha, m.in. Justina Nnoroma czy Pawła Bociana.

Justin Nnorom, Radny gminy Dopiewo, który na swoim koncie ma 31 spotkań w barwach Kolejorza, został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w Zalasewie.
Paweł Bocian w ekstraklasie rozegrał aż 156 spotkań, obecnie jest radnym powiatu poznańskiego, a w imprezie reprezentował barwy Swarzędza.

Dopiewska drużyna wyróżniała się spośród innych składem osobowym, jako jedyni mieliśmy w naszym składzie grająca kobietę Katarzynę Leśniczak.

Dopiewo reprezentowali: Katarzyna Leśniczak – pracownik UG, Maciej Kaczmarek – Sekretarz gminy Dopiewo, Sławomir Kurpiewski – Radny gminy Dopiewo, Justin Nnorom - Radny gminy Dopiewo, Piotr Strażyński - Radny gminy Dopiewo, Michał Kublicki – radca prawny UG, Krystian Grzegorzewicz – pracownik UG, Łukasz Ślisiński - pracownik UG, Zbigniew Kobiela - pracownik UG, Marek Łodyga - pracownik UG, Paweł Szmania – Straż gminna w Dopiewie.

W półfinale nasi piłkarze pokonali 4:3 ekipę z Kostrzyna, a w meczu o pierwsze miejsce przegrali 6:2 z reprezentacją Powiatu Poznańskiego. W spotkaniu o trzecią lokatę Tarnowo Podgórne wygrało 6:2 z Kostrzynem. Królem strzelców imprezy został Michał Garczyński z drużyny Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Puchary i medale dla zwycięzców wręczali Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz, Marian Szkudlarek oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, Magdalena Buchholz.