Już po raz piąty Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie z okazji rozpoczęcia się jesieni zorganizowała spotkanie integracyjne „Święto Pieczonego Ziemniaka”, na którym pojawili się uczniowie, rodzice, absolwenci szkoły i mieszkańcy Sołectwa Dąbrowa.

W tym roku impreza odbyła się w piątkowe popołudnie na boisko szkolnym w Dąbrowie i była jednocześnie podsumowaniem „Tygodnia Uprzejmości” w ramach projektu „Astrid Lindgren podpowiada, jak zachować się wypada”. Uczniowie szkoły zaprezentowali rodzicom specjalnie przygotowane rymowanki dotyczące uprzejmości.

Następnie odbyły się wspólne tańce, ognisko, zabawy sportowe i konkurs na największą pyrę. Okazało się, że największą pyrę znalazła Oliwia Suchodolska, a ważyła ona aż 861 g. Drugi był Michał Dolata – 787 g, a trzecie miejsce zajął Krzysztof Suchodolski 717 g.

- Nasz festyn ma się kojarzyć z rozpoczęciem zbiorów ziemniaków, które są jednym z podstawowych warzyw spożywanych w Polsce. Ponadto chcemy razem we wsi Dąbrowa świętować ten czas i integrować społeczność lokalną. Jak zawsze największą atrakcją jest wspólne duże ognisko i konkurs na największą pyrę - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie, Elżbieta Zapłata-Szwedziak.

Ponadto odbyło się podsumowanie konkursu na najładniejszy portret Astrid Lindgren, który odbył się w ramach projektu „Śladami twórczości patronki”. Zwyciężała Malwina Chojecka, a kolejne miejsca zajęli: Emilia Walczak, Wiktoria Lechniak, Zuzanna Garcarek. Wyróżnienie otrzymała Jagoda Pyzdrowska.

Tomasz Woźniak, fot. Katarzyna Waligórska