Trzeci „Festyn Korony Zakrzewo” odbył się 13 września 2015 r. To była słoneczna niedziela, wyjątkowy klimat i dobra zabawa- tak w skrócie można opisać ten dzień.

Pierwszym punktem programu był „Bieg Korony”, który swój początek miał przed Szkołą Podstawową przy ul. Malinowej w Dąbrówce a kończył się na płycie boiska
w Zakrzewie. Po przybiegnięciu ostatniego uczestnika biegu, festyn uroczyście otworzył Prezes Stowarzyszenia Klub Sportowy Korona Zakrzewo - Przemysław Paczkowski, który przywitał zaproszonych gości, w tym Wójta Gminy Dopiewo - Adriana Napierałę, a także rodziców dzieci, które w klubie trenują.

Prezes Korony Zakrzewo podsumował dotychczasowe osiągnięcia klubu, przedstawił nowo utworzone sekcje koszykówki i pływania, a także wspomniał o celach organizacyjnych klubu na najbliższy czas. Po przemówieniu Prezesa Korony Zakrzewo przyszedł czas na uroczyste zaprezentowanie nowego herbu Korony Zakrzewo, który przedstawia żółtą koronę na tle błękitu z datą powstania oraz nazwą klubu a także dwoma krzyżami symbolizującymi korzenie chrześcijańskie Stowarzyszenia. Prezentację nowego herbu uczestnicy festynu uczcili symbolicznym cukierkiem-krówką z herbem Korony.

Po części oficjalnej przyszedł czas na rywalizacje sportowe i zabawę. Zaprezentowały się wszystkie grupy piłkarskie trenujące w Koronie Zakrzewo. Były również mecze szachowe i warcabowe zawodników Korony oraz uczestników festynu. Ostatnim akcentem sportowym był wyjątkowy mecz w którym Ojcowie Koroniarzy stanęli w szranki z trenerami i byłymi zawodnikami Korony Zakrzewo. Rywalizacja była zacięta i nikt nie odstawiał nogi ale  wszystko oczywiście odbyło się w duchu przyjacielskiej walki. Tym razem Ojcowie Koroniarzy musieli uznać wyższość przeciwnika.

W czasie festynu można było również spotkać oraz zadać pytanie ikonie piłkarskiej Wielkopolski, piłkarzowi, trenerowi, wielokrotnemu reprezentantowi Polski Jarosławowi Araszkiewiczowi. Zaproszenie przyjął również obecny piłkarz Lecha Poznań Dariusz Dudka. Wizyta piłkarskich gości cieszyła się dużym zainteresowaniem a uczestnicy festynu zadawali liczne pytania z dziedziny piłkarskiej ale również i z życia prywatnego piłkarzy. Nie zabrakło także wspólnych zdjęć i autografów.

Na płycie boiska ponownie można było zobaczyć roztańczone dziewczyny z grupy tanecznej Korona Girls, które zaprezentowały układ taneczny w rytm żywiołowej muzyki.

Nie zabrakło też dobrej kuchni z grochówką wojskową, kiełbasą z grilla oraz wypiekami domowymi Mam Koroniarzy. Można było spróbować swojskiego chleba na naturalnym zakwasie wypieczonego przez Piekarnię Sarnowska z Dąbrówki.

W czasie festynu przedstawiony został nowy darczyńca, firma Cagen - agregaty prądotwórcze, którego logo zaprezentowane zostało na koszulkach naszej najstarszej grupy piłkarskiej.

Festyn umożliwiał bliższe poznanie służby i pracy takich formacji jak: Policja, Straż Pożarna oraz Straż Gminna. Ci bardziej odważni mogli za pośrednictwem drabiny mechanicznej SCD-32 Państwowej Straży Pożarnej z Poznania, wzbić się nad boisko. Dla tych, którzy woleli twardo stąpać po ziemi, zorganizowane zostało, dzięki uprzejmości Policjantów, znakowanie rowerów.

Uczestnicy festynu zwrócili uwagę wzorcowo utrzymaną murawę boiska. Wiele przyjezdnych zespołów zazdrości nam tak zielonej i równej trawy.
Z dumą chwalimy się, że do nawożenia boiska korzystamy z tych samych nawozów, co gospodarze ostatnich Mistrzostw Świata w Brazylii, a opiekunem merytorycznym oraz technicznym murawy jest firma TIMAC AGRO POLSKA, której z całego Koroniarskiego serca dziękujemy.

Najmłodsi milusińscy, którzy stanowić będą o przyszłej sile „Korony Zakrzewo” doskonale bawili się na dmuchawcach, podpatrując jednocześnie starsze rodzeństwo. Można było skorzystać z szansy spotkania z historią motoryzacji - ford taunus 17M z 1964 r. przykuwał oczy uczestników festynu, a jego właściciel
z pasją opowiadał o swoim pojeździe.

Na koniec festynu zagrał zespół „Czysta Energia”, którego witalna muzyka rozbawiła zarówno młodszą jak i starszą widownie.

 

Maciej Konopa, Stowarzyszenie KS „Korona Zakrzewo”

więcej zdjęć na naszy profilu na fb - kliknij tutaj i polub nas