Mieszkańcy Sołectwa Dąbrowa w sobotę, 12 września, na boisku Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren wzięli udział w mini festynie „Pożegnanie Lata 2015”. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Kolejny w tym roku festyn w Dąbrowie odbył się dzięki zaangażowaniu sołtysa Krzysztofa Dorny, Rady Sołeckiej (Magdalena Klara, Marek Mączyński, Mariusz Ostrowski, Roman Perz) i Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren. W programie pojawiły się takie atrakcje jak: grill, ognisko, zabawa taneczna oraz konkursy dla rodzin i dzieci.

- W Sołectwie Dąbrowa na brak tego typu imprez nie możemy narzekać, gdyż rok w rok staramy się takimi mini festynami integrować społeczność lokalną. Trwa to od lat 90-tych. Impreza ma taki charakter, aby przede wszystkim zgromadziła naszych sąsiadów. Również Rada Sołecka składająca się ze starego i młodego pokolenia integruje się w czasie takich spotkań, aby dobrze pracować dla sołectwa i rozumieć potrzeby wszystkich mieszkańców. Zwłaszcza, że przybywa nam nowych mieszkańców, którzy są tutaj z nami i to cieszy – mówi sołtys, Krzysztof Dorna.

Dużo radości dostarczyły nietypowe zabawy sportowe i gry przygotowane przez sołtysa i nauczyciela Tomasza Woźniaka m.in. toczenie obręczy, przeciąganie liny, bieg przez opony, wyścigi taczek, rzut kaloszem, rzut beretem. Pogoda dopisała, a zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Tomasz Woźniak