Uroczystości dożynkowe odbyły się w Dopiewie 5.09.2015 r. Rozpoczęła je msza św. dziękczynna, którą w kościele w Dopiewie odprawił ks. proboszcz Marek Kina.

Poświęcił chleb i wieniec, które wnieśli mieszkańcy. Oprócz organisty wydarzenie uświetniła Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo.

- Dziękujmy za tegoroczne plony, za to, że mimo suszy mamy, co jeść. - mówił ksiądz proboszcz - Dziękujemy, że razem z rolnikami możemy cieszyć się z końca żniw. Życzmy rolnikom i sobie, żeby spadł deszcz i żeby nikomu z nas nie zabrakło chleba, żebyśmy nie musieli go szukać. Cieszmy się, że nie musimy być tułaczami - dodał.

Ksiądz proboszcz i Wójt Gminy Dopiewo - Adrian Napierała rozdawali wychodzącym z kościoła poświęcone chlebki.

Po mszy sali bibliotecznej, mieszczącej się w strażnicy dopiewskiej Ochotniczej Straży Pożarnej miało miejsce spotkanie, w którym uczestniczyli m.in. Wójt i Przewodniczący Rady Gminy. Na poczęstunek zaprosili gości Kółka Rolnicze w Dopiewie oraz sołtys i rada sołecka Dopiewa.

Wójt Gminy Dopiewa życzył rolnikom: - Niech ziemia, która od lat rodzi plony, nadal była urodzajna. Życzę Wam, żeby spadł na nią upragniony deszcz. Żebyście wykorzystali szanse, jakie daje nowa perspektywa finansowa UE - mówił.

Wieczorem odbyła się zabawa taneczna na placu gminnym z zespołem Blue Tajfun.

Obszerna fotorelacja na naszym FB

AM, fot. A. Mendrala