Obecnie komunikację realizowaną przez ZTM na terenie gminy Dopiewo (linie 703, 716, 718/719) obsługuje Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych (PUK) z siedzibą w Komornikach.

Ta sytuacja ulegnie zmianie od 1 października, kiedy to obsługa linii 727 (przekształconej z 718), na trasie Dąbrówka, ul. Malinowa – Junikowo, powierzona zostanie MPK Poznań.

Mieszkańcy gminy Dopiewo otrzymają do dyspozycji komfortowe, klimatyzowane i w 100% niskopodłogowe pojazdy Solaris U12 oraz Man Lion’s City.

Jednak także PUK Komorniki nieustannie polepsza komfort swoich usług poprzez zakup nowych autobusów i wycofywanie najstarszych egzemplarzy.

Tylko w tym roku – w lipcu, zadebiutował fabrycznie nowy Solaris Urbino 12 o numerze bocznym #7015, a pod koniec sierpnia na linię wyjechały Many Lion’s City o numerach #7006 i #7007 -ważny do odnotowania jest fakt, iż te pojazdy posiadają jako pierwsze klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, o co wielokrotnie prosili pasażerowie w ankietach. Wszystkie te pojazdy regularnie obsługują linie przebiegające przez gminę Dopiewo.

W efekcie nieustannej wymiany taboru, z ulic naszej gminy powoli znikają poczciwe Many NL202 wyprodukowane w połowie lat 90. – przewoźnik deklaruje, iż w przeciągu dwóch lat zostaną kompletnie wycofane.

PUK Komorniki posiada obecnie 24 autobusy liniowe, z czego już ponad połowa to nowoczesne pojazdy, oferujące wysoki komfort podróży.

Na zdjęciach:

  • Jeden z dwóch Manów Lion's City z klimatyzacją przestrzenni pasażerskiej.
  • Solaris Urbino 12
  • Wycofywany typ autobusów - Man NL202