W związku z Państwa pytaniami, dotyczącymi wykopów wykonywanych wzdłuż ulic, w miejscowościach Zakrzewo, Dąbrowa oraz Dopiewo, Urząd Gminy Dopiewo informuje, że na terenie tych miejscowości budowana jest sieć światłowodowa.

Doprowadzenie światłowodu do budynku nic nie kosztuje. Nie trzeba podpisywać żadnej umowy. Podpisujecie Państwo jedynie zgodę na wykonanie przyłącza do budynku, co nie oznacza, że zobowiązujecie się do zawarcia umowy na usługi. Indywidualne umowy abonenckie będziecie Państwo zawierać później z wybranym przez siebie operatorem telekomunikacyjnym. Przewidywany termin uruchomienia usług to czwarty kwartał 2015 r.

Szczegółowe informacje udzielane są za pośrednictwem infolinii: 61 222 22 28, czynnej od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00 na potrzeby mieszkańców.

Do tej pory wybudowana została kanalizacja teletechniczna w pasie drogi gminnej na ulicy Krótkiej i w pasie drogi powiatowej na ulicy Długiej w Zakrzewie.

Prace budowlane trwają także w pasie drogi gminnej - na ulicach: Jaśminowa, Sadowa, Działkowa, Turkusowa i Ogrodowa w Dąbrowie.

We wrześniu zostaną przeprowadzone roboty budowlane w pasie drogi gminnej - na ulicach: Ogrodowa, Północna, Krótka, Różana, Słoneczna, Piękna, Jasna, Młyńska i Sportowa w Dopiewie.

W każdej chwili może zapukać do drzwi mieszkańców Zakrzewa, Dąbrowy oraz Dopiewa przedstawiciel projektu ”Światłowód do domu” z prośbą o podpisanie zgody na wybudowanie przyłącza. Po podpisaniu zgody pojawi się ekipa budowlana w koszulkach i kamizelkach z logo ”Światłowód do domu”, która poprowadzi przyłącze przez działkę do miejsca w budynku, które sami wskażecie. Po zakończeniu prac budowlanych zgłoszą się do Państwa przedstawiciele handlowi operatorów sieci, może ich być kilku na jednym światłowodzie. Operatorów którzy podpiszą umowy na obsługę terenu Gminy Dopiewo poznamy w czwartym kwartale 2015 r. Ceny usług będą wynikały z ich ofert.

Przez ostatnie lata, dzięki Unii Europejskiej, w Wielkopolsce zrealizowano wiele projektów ułatwiających życie mieszkańców. Jednym z nich jest projekt budowy sieci dostępowej w ramach działania 2.8 „Zapewnienie dostępu do Internetu szerokopasmowego” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 ( konkurs nr 22/II/2013).

Na terenie Gminy Dopiewo programem zostały objęte trzy miejscowości: Zakrzewo, Dąbrowa, Dopiewo. Kryterium ich kwalifikacji do budowy sieci światłowodowej był brak jakiejkolwiek kanalizacji teletechnicznej na wybranym terenie (białe plamy na mapie sieciowej gminy).

Dzięki projektowi wybudowana zostanie nowoczesna infrastruktura telekomunikacyjna, która kończyć się będzie gniazdkiem w Państwa domach. Wraz z darmowym przyłączem zyskacie dostęp do najszybszego Internetu na rynku, nowoczesnej telefonii oraz telewizji w jakości HD.

Fibrehost Sp. z o.o.

Budowa światłowodu w gminie Dopiewo