Kolonia dla dzieci z sołectw Dąbrowa i Zakrzewo za nami Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren przygotowała dla dzieci z sołectw Dąbrowa i Zakrzewo kolonię nad Bałtykiem.

Ponad 40 osobowa grupa pod opieką nauczycieli w dniach 21-27 sierpnia 2015 roku przebywała w Jarosławcu.

Inicjatorkami wakacyjnego wyjazdu były nauczycielki z nauczania początkowego Lidia Mydlak i Martyna Tomkowiak, a wsparte przez Agatę Przewoźniak i Tomasza Woźniaka przygotowały niezwykły wyjazd do Jarosławca nad Bałtykiem.

Bazą noclegową był Ośrodek Wczasowo – Kolonijny RAFA w Jarosławcu.

W programie kolonii znalazły się liczne atrakcje m.in.: wycieczki po okolicy, zajęcia na plaży, wejście na Latarnię Morską, dyskoteka, codzienne zajęcia na basenie, Dzień Kolonisty, liczne konkursy, Olimpiada Sportowa czy ognisko w ostatni wieczór kolonii.

Ponadto w programie były dwie wycieczki. Koloniści odwiedzili Ustkę, w której zwiedzali Muzeum Chleba, Muzeum Minerałów, byli w porcie i spacerowali Promenadą Nadmorską.

Natomiast celem drugiej wycieczki była Dolina Charlotty. Oczarowała ona dzieci bajkową scenerią, bliskością natury, a wśród atrakcji znalazły się: ZOO Charlotta, żubrowisko czy plac zabaw.

- Kolonia w Jarosławcu upłynęła w miłej i przyjaznej atmosferze. Każdego dnia towarzyszył dzieciom uśmiech na twarzy, a do Dąbrowy wróciliśmy z wrażeniami i wspomnieniami - mówią zgodnie z wychowawcy.

Wyjazd grupy kolonijnej został wsparty przez Radę Rodziców, Szkołę Podstawową im. Astrid Lindgren i Urząd Gminy Dopiewo.

Tomasz Woźniak

Koloniści nad Bałtykiem