Duża popularność „Akcji Lato 2015” w Dąbrowie.

W dniach 6-31 lipca nauczyciele ze Szkoły Podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie zorganizowali zajęcia dla dzieci z terenu Gminy Dopiewo w ramach „Akcji Lato 2015”.

Przez pierwsze trzy tygodnie dzieci miały okazję uczestniczyć w różnego rodzaju wycieczkach po Poznaniu i okolicach.

Bogaty program zajęć obejmował m.in.: zwiedzanie Bramy Poznania wraz z zajęciami terenowymi, zwiedzanie Starego i Nowego ZOO w Poznaniu, zajęcia dydaktyczne w Ogrodzie Botanicznym, wycieczkę po Poznaniu połączoną z warsztatem, wizytę w Palmiarni Poznańskiej, wycieczkę do Muzeum w Szreniawie, wyjście na kręgle, zabawy, quizy, wyjazdy na basen, seanse kinowe („Minionki”, „Paddington”, „W głowie się nie mieści”).

Wszystkie zajęcia spotkały się z ogromnym entuzjazmem ze strony dzieci. Również na ostatni tydzień półkolonii zostały przygotowane niezwykłe atrakcje.

Zajęcia odbywały się wówczas na terenie szkoły i obejmowały warsztat plastyczny, robienie tostów i ciasteczek, zawody sportowe, wycieczki piesze, gry i zabawy, a także zabawę taneczną ostatniego dnia półkolonii.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.

Zajęcia z dziećmi prowadziły nauczycielki: Jagoda Adamska, Anna Bręczewska, Sylwia Grzesiak, Hanna Miler, Marta Szczygieł i Danuta Wendeker.

W sumie z wakacyjnych zajęć skorzystało blisko 100 dzieci.

Marta Szczygieł, TWW

Akcja Lato 2015