Kamila Wielińska ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie i Klaudia Wojtkowiak ze Szkoły Podstawowej w Dopiewcu w trakcie trwających wakacji odnoszą kolejne sukcesy na piłkarskiej arenie.

Najlepsze piłkarki w naszej gminie Kamila Wielińska i Klaudia Wojtkowiak po zdobyciu z Kadrą Wielkopolski ZPN brązowego medalu mistrzostw Polski odnoszą kolejne sukcesy. Kamila będąc już zawodniczką mistrza kraju KKPK Medyka POLOmarket Konin wystąpiła w Finale Ogólnopolskiego Turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka” w Siedlcach. W finale Kamila wraz z koleżankami okazała się lepsza od UKS Dubler Opole Lubelskie, zaś najniższe miejsce na podium zajął LUKS Kormoran Brzydowo.

- Po zdobyciu tytuły najlepszej strzelczyni Poznańskiej Ligi Orliczek to kolejny sukces naszej uczennicy. Od września Kamila rozpocznie naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego. Jesteśmy dumni i wierzymy, że w przyszłości będzie tak dobra jak Ewa Pajor - mówi prowadzący od kilku lat uczennicę nauczyciel Tomasz Woźniak.

Natomiast Klaudia Wojtkowiak ze Szkoły Podstawowej w Dopiewcu znalazła się w gronie wyselekcjonowanych dziewczynek przez Polski Związek Piłki Nożnej i wzięła udział w Letniej Akademii Młodych Orłów w Gniewinie.

- Dzięki takim obozom wiemy jak wyglądają poszczególne roczniki i znamy potencjalne kandydatki do reprezentacji Polski tej najmłodszej. Możemy teraz wpływać na ich szkolenie - mówi trenerka reprezentacji Polski U-17, Nina Patalon.

Zobaczcie, jak w Gniewinie trenowała Klaudia Wojtkowiak z Dopiewca